Narva linn


Kalender > 06.05.2019

Tagasi

Narva Urban Lab ja kevadkool

06.05.2019, Kell 00:00 - 12.05.2019, Kell 00:00
Narva kunstiresidentuur, Joala tn 18
ann.vaikla@artun.ee

11. mail toimub Narva kunstiresidentuuris (Joala tänav 18) linnaruumi sündmus Narva Urban Lab. Paralleelselt leiab aset rahvusvaheline kevadkool, mida kureerib Helsinkis tegutsev initsiatiiv Trojan Horse. Nimetatud sündmused moodustavad ühise platvormi “Territooriumite (ümber)mõtestamine”, mis toob kokku kohaliku kogukonna ning arhitektuuri ja kunsti erialade eksperdid.

Narva Urban Lab on sündmus, mis uurib linnaruumile omaseid protsesse ja muutusi Narva linna kontekstis. Labori algatajateks on 2018. aastast Narva kunstiresidentuur ja Ruumiringlus. Esimene labor “NARVA – DETROIT: Postindustriaalsed piirilinnad - Kuhu edasi?” lõi globaalse ühenduse kahe linna vahele, et arutleda märkimisväärse postindustriaalse pärandiga, kuid kahaneva rahvastikuga linna võimaluste ning väljakutsete üle. Käesoleval aastal omandab labor TÖÖTOA formaadi. Teemapüstitus “Territooriumite (ümber)mõtestamine” käsitleb ‘piiri’ temaatikat – selle rolli eraldaja, kuid ka ühendajana. Uuritakse geograafilisi, poliitilisi ja kultuurilisi piire, mille tööprotsessist saab osa kogukonna üritusel ‘Kreenholmi õhtu’.

Kevadkool on interdistsiplinaarne hariduslik programm, mis tegeleb linnaruumi ja selle kasutajate analüüsimisega. Kevadkooli raames toimuvate töötubade juhendajad on 2019. aastal disainer & teoreetik Aiwen Yin, urbanist & uurija Damiano Cerrone ja filmitegija & kunstnik Polina Medvedeva. Osalemiseks on vajalik kandideerimine (tähtaeg 31. märts), mille kohta leiab infot: https://reconfiguringterritories.net.

Sündmust toetab Soome Instituut Eestis.

Sündmus facebookis.

Narva Urban Lab-i organiseerijad: Narva Art Residency ja Ruumiringlus
Kontakt: ann.vaikla@artun.ee

Spring School organiseerija: Trojan Horse
Kontakt: info@reconfiguringterritories.net

Tagasi

eelmine järgmine