Narva linn


Kalender > 24.09.2019

Tagasi

Vene teater Eestis. Etendus "Omon Ra" (vene keeles)

24.09.2019, Kell 19:00
Vaba Lava, Linda tn 2 (*18 €)
tel 6114962

Vene teatri etendus "Omon Ra" Narva Vabal Laval

Soovitatav vanusele 16+
Etenduse kestus 2 tundi ja 20 minutit

NB! Näitlejad suitsetavad laval
NB! Etenduses kasutatakse ebatsensuurseid väljendeid

Lavastuse valmimist toetas Venemaa Teatritegelaste Liit

Elava klassiku Viktor Pelevini samanimelisel kultusromaanil põhinev lavastus.  Groteskne antiutoopia triller kujutab endast nõukogudeaegse hariva kirjandusteose paroodiat, mis mängiskleb illusoorsuse ja olemise absurdsusega.

Pelevini raamatud on tõlgitud väga paljudesse keeltesse, sealhulgas jaapani ja hiina keelde.  Tema jutustuste põhjal valminud näidendeid mängitakse edukalt Moskvas, Londonis ja Pariisis.  French Magazine valis Viktor Pelevini tuhande kõige mõjuvõimsama tänapäeva kirjandustegelase hulka.  Kõik Pelevini teosed kujutavad endast kõverpeeglit, mis peegeldavad poliitilisi, sotsiaalseid, turumajanduslikke, teaduslik-tehnilisi trende meid ümbritsevas kiiresti muutuvas maailmas.

Lavastus “Omon Ra“ toob vaatajani sürrealistlikus laadis loo kosmonaut Omon Krivomazovist, kes on valitud välja miljonite seast, et saada kosmonaudiks, saada kodumaa kangelaseks.  Olles teinud mõned sammud Kuu tagumisel küljel, peab ta end ohverdama kodumaa nimel.

Omon kujuneb üleüldise Õnne ja Heaolu kehastuseks maailma “kõige paremas riigis“, kus õnneliku tuleviku ülesehitamise ideoloogias on erakordselt oluline koht kangelastel, kes end kodumaale ohvriks toovad. Kurblooline pilk sellele, kuidas agoonias vaevalev süsteem ja suur poliitika rakendavad väikesed inimesed, väikeste valed abil, suure vale vankri.

Lavastuse eskiisi (teost tutvustava lühilavastuse) tõi noor lavastaja Nikita Betehtin publiku ette Vene Teatris toimunud Meierholdi teatrikeskuse lavastajatöö laboratooriumi raames (juhendaja Viktor Rõžakov) ja see tunnistati laboratooriumi parimaks tööks.

Osades:
Omon Ra - Dan Jeršov
Mitjok - Viktor Marvin
Semjon Anikin - Aleksandr Žilenko
Dima Matjuševitš - Ivan Aleksejev
Otto Plutsis - Dmitri Kordas
Kolonel Urtšagin - Oleg Štšigorets
Kolonel Halmuradov - Igor Rogatšov
Leitnant Lavrov - Alexandr Domowoy
Jääger - Dmitri Kosjakov

Rohkem infot:
Margarita Soskova
margarita.soskova@veneteater.ee

Tagasi

eelmine järgmine