Narva linn


Yuri Khorevi näitus "Tinglik maastik"

Reedel, 26. augustil, kell 16.00 avatakse Narva muuseumi Kunstigalerii väikeses saalis Yuri Khorevi näitus "Tinglik maastik".

Yuri Khorev on üks edukatest Ida-Virumaa kunstnikutest, kes on leidnud oma niši kunstimaailmas. Kogu tema teadlik elu on möödunud Eestis. Yuri Khorevi esteetika on kujundanud Kohtla-Järve kunstikool ja Moskva Kaugõppe Rahva Kunstiülikool. Alates 1987. aastast on tema töid eksponeeritud Eesti Kunstimuuseumi Jõhvi filiaali aastanäitustel, grupinäitustel Norderstedtis (Saksamaa), Staffanstorpis (Rootsi), Moskvas, Puškinskije Gorõs, Pljossis (Venemaa), New Yorgis (USA). Alates 2002. aastast on Yuri Khorev Vene Kunstnike Ühingu liige ning 2015. aastast on selle ühingu juhatuses.

Tema maalid on oma kindlailmelise käekirjaga. Kunstnik ise ei pea oma töid mingi kindla stiili juurde kuuluvaks, kuid selge on, et tema maalid, olgu see guašš, segatehnika või õlimaal, kannavad endas vene sümbolismi noote. Süžeeliin on kompositsioonides peaaegu staatiline, kuid ei kaota sisedünaamikat ja dramatismi. Siin peegelduvad meid ümbritsevad tavalised objektid ja motiivid, mis on teostatud kunstnikule omasel õhulisel emotsionaalsel viisil.

Näitus on avatud 9. oktoobrini 2016.

INFO:
Anna Judina, Narva muuseumi näituste ja ürituste kuraator,
tel. 3599248, e-post: naitused@narvamuusem.ee

Narva muuseum

Lisatud 25.08.2016, 12:37
Muudetud 25.08.2016, 12:49

eelmine järgmine