Narva linn


Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakond kolib avatud uste nädalaks Narva

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) sisearhitektuuri osakond kolib 20.-24. märtsini täiskoosseisus Narva. Promenaadi ääres asuvas Joaoru rannahoones (Linnuse tänav 2) toimuvad esmaspäevast reedeni kõikide kursuste regulaarsed loengud ja töötoad, mille uksed on kõikidele narvakatele ja teistele kohale sõitnud sisearhitektuuri-hariduse huvilistele lahti. Linnaekspeditsioon piirilinna leiab aset seoses EKA avatud uste päevaga, mille kõik teised sündmused toimuvad 23. märtsil Tallinnas.

Tulevased sisseastujad saavad avatud uste nädala raames proovida sisseastumisülesannete lahendamist. Koos uuritakse Narva sise- ja välisruumi, seda, mis moodustab ja millistest osadest koosneb hea ruum ja millist ruumi on Narvas üle või puudu. Iga päeva pärastlõunal toimuvad ekskursioonid, sihtpunktideks Narva märkimisväärsemad hooned – ka ekskursioonidele on kõik narvakad ja mujalt pärit huvilised oodatud.

Sisearhitektuuri osakonna juhataja, professor Hannes Praks ütleb selgitades, miks selline ebatavaline samm ette võetakse: “Narva ei ole paika settinud, Narva on põnev. Narvas on võimalik liikuda, muuta ja muutuda nendes küsimustes ja teemadel, mis Tallinnas või Tartus on juba fikseeritud ja paika kruvitud: Narva on ruumiga tegelemise vaatnurgast intrigeeriv, see on linn, mis on loodud teistsuguse taustsüsteemi jaoks – sellise, mida hetkel/enam ei eksisteeri. Kuhu Narva edasi läheb ja mida valib, on lähiaja küsimus ja kui Narva linnaarhitekt Ivan Sergejev tudengeid ja õppejõude Narva hetkeolukorda kaardistama ja uurima kutsus, ei saanud me kuidagi ära öelda.”

Sisearhitektuuri osakonna Narva-nädal on eksperiment kooli ja linnaga – mida võiks EKA Narvas tulevikus teha?
Milline kool suudaks Narvale kõige rohkem pakkuda, ja millisele koolile võiks Narva kõige rohkem pakkuda?
Kaasa võetakse animaator ja joonistamise õppejõud Kristjan Holm, osakonnas trepi-teemalist stuudiot juhendav arhitekt Siiri Vallner, bakalaureuse õppekava diplomitöö juhendajad: sisearhitektid Katrin Kaevats, Ville Lausmäe ja arhitekt Jaan Port; arhitektuuribüroo b210 arhitektid Karin Tõugu ja Aet Ader, kes juhendavad läbi aasta kestvat metsaonni-kursust, majandusteadlane Hardo Pajula, kes annab osakonnas loengusarja revolutsioonist, arhitekt Leena Torim, urbanist Keiti Kljavin, sisearhitekt Edina Dufala-Pärn, linnasotsioloog Madli Maruste, Narva kunagine linnaarhitekt ja osakonna õppejõud Ülar Mark, samuti osakonna magistrant Annika Kaldoja ja tarkade materjalidega tegelev disainer Kärt Ojavee, kes veavad kahekesi sisearhitektuuri osakonna materjaliuuringute laborit, jpt.

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnas saab sisearhitektuuri õppida nii bakalaureuse kui magistritasemel – magistriprogramm on rahvusvaheline ning sisseastumine sinna on avatud juba praegu.
Need, kes Narva ei jõua, aga tahaksid EKA avatud uste päevade aegu siiski sisearhitektuuri õppimise kohta rohkem teada saada, võivad oma küsimuse esitada https://www.facebook.com/EKAsisearhitektuur/ – kõik küsimused saavad vastuse.

Tallinnast ja Tallinna-suunalt saab Narva hõlpsasti busside ja rongidega. Tartust on võimalik Narva pääseda eribussiga, mille paneme käima juhul, kui huvilisi piisavalt koguneb. Tartu-Narva-Tartu bussile saab end registreerida siin.

Rohkem infot:
Natalie Mets
Sisearhitektuuri osakonna arendustegevuse koordinaator
+372 53457360
natalie.mets@artun.ee

Lisatud 15.03.2017, 12:33
Muudetud 15.03.2017, 12:54

eelmine järgmine