Narva linn


Keskkonnakäpa konkurss tunnustab parimaid keskkonnahariduslikke tegevusi

Alates 20. märtsist saab esitada kandidaate Keskkonnakäpa konkursile. Konkursi eesmärk on esile tõsta kõiki neid, kes on panustanud mõne keskkonnateadliku tegevusega keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse.

"Kolmel aastal käpa konkursil osalenute arv – keskmiselt 118 kandidaati igal aastal – näitab, et Eesti inimestele läheb vägagi korda keskkonnaharidus ja –teadlikkus. Nii kooliõpilastel ja lasteaialastel kui ka õpetajatel ja organisatsioonidel on oma paljude muude kohustuste kõrvalt ikkagi aega tegeleda keskkonnasõbralike projektidega. Julgustan kõiki huvilisi kandideerima ning oma häid ideid teistega jagama," ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Kokku on konkursil viis kandideerimise rühma:
lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ja keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon.
Kandideerida saab kategooriates Tubli tegutseja, Tark tarbija, Õnnelik õpe, Kogukonna kaasamine ja Innukas innovaator.
Rahvas valib oma lemmiku igas kandideerimise rühmas. Välja antakse kuni 26 auhinda.

Kandidaate saab esitada 16. aprilli südaööni. Võitjad selguvad Keskkonnakäpa auhinnaüritusel juunikuu alguses.

Konkursi žüriisse kuuluvad Keskkonnaameti, Keskkonnaministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Õpilasesinduste Liidu, Eesti Maaomavalitsuste Liidu ja vabaühenduste esindajad ning eelmise aasta konkursi üks võitjatest.

Konkursil osalemise tingimustega tutvuda ja kandideerida saab Keskkonnakäpa veebilehel. Lisainfot leiab ka Keskkonnakäpa Facebooki lehelt.

Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustus. Selle tunnustusega soovime tõsta esile kõiki, kes on jätnud oma positiivse jälje mõne keskkonnateadliku algatusega või panustanud keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse.
Konkursile võib esitada kõiki keskkonda väärtustavaid ideesid, mis on suurendanud teadmisi keskkonnast ja kujundanud säästvat arengut toetavaid hoiakuid.
Nominentide esitamiseks pole tähtis, kas keskkonnasõbralik tegevus on suur või väike, sõpruskonnakeskne või terve kooli ülene, esitada tasub mis tahes tunnustust vääriv idee või tegu.

• Täpsemate küsimuste korral palume pöörduda keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonda:
Kairi Toiger
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist
kairi.toiger@envir.ee
6262931


Keskkonnaministeerium

Lisatud 21.03.2017, 16:07
Muudetud 21.03.2017, 17:12

eelmine järgmine