Narva linn


IX noorte disainerite festival "Talvefeeria"

Noorte disainerite konkurss-performance "Teie etteaste, mask!"

4. detsembril kell 17:30 saavad linnaelanikud ja Narva linna külalised Laste Loomamajas näha mööduva aasta säravamat ja kaasakiskuvat noorte disainerite konkurss-performance – "Teie etteaste, mask!". Samuti saab tutvuda fotokonkursi „Talve säravamad hetked“ parimate töödega, mis tehtud festivali "Talvefeeria" ja projekti portree aasta "PERSOON GRATA" raames.

Noorte disainerite festival „Talvefeeria“ on traditsiooniliselt ajastatud detsembri algusesse, et luua talve saabumise hetkeks pidulikku hubasuse tunnet, mis eelneb jõuludele.

Käesoleval aastal toimuv arvult üheksas festival kaasab loomingulisi noori selleks, et nemad saaksid näidata, mida võib luua ja moekollektsioonina näidata mittetraditsioonilistest materjalidest (igat laadi kile, foolium, plastpudelid, vahtplast, kartong, kleeplindid), sest fantaasiaks on siin erakordselt palju ruumi.

Seekord põhineb konkursi performance 3D töödest "Teie etteaste, mask!" pidustusele eelnenud päeval toimunud meistriklasside "Maskide meistrituba" ja "Muusika ja plastika kujude avamisel" tulemustel.

Selle konkursi põhirõhk ongi just maskidel. Mask selles kontekstis on individuaalsuse avamise võtmeks, suunatud enda avastamisele, kui kultuurilise representatsiooni kasutamise võte. Iga konkursist osavõtja esitab hindamiseks publikule ja žüriile maski ja kostüümi, mida ühtseks kompositsiooniks ühendab muusika ja lavaliikumine.

Noorte ja algajate disainerite jaoks on "Talvefeeria" tähtsaks etapiks nende disainimisoskuste kujundamise käigus, uute ideede saamiseks ja lavaliikumise harjutamiseks. Individuaalsete tööde näitamine selliste mini-teatrietenduste ja kostümeeritud kompositsioonide kaudu on julgeks ja originaalseks sammuks oma loomingu esitamisel.

Festival on pühendatud tegevustele, mis peavad suurendama noorte huvi ja aktuaalsust omaloominguga tegelemiseks ning laiema huvi äratamiseks tarbekunsti vastu.

Seepärast kutsume me kõiki huvilisi 4. detsembril kell 17:30 Narva Laste Loomemaja kontserdisaali nautima loominguga tegelevate noorte intrigeerivat ja võluvat pidu.
Kohtumiseni festivalil "Talvefeeria".

Projekti toetavad Narva Linnavalitsus, Hasartmängumaksude Fond, Eesti Kultuurкapitali fond ja EV Kultuuriministeerium.

Olga Oleinik
NLL huvihariduse spetsialist
3599578

Laste Loomemaja

Talvefeeria festival 2015

Lisatud 01.12.2015, 11:22
Muudetud 01.12.2015, 11:23

eelmine järgmine