Narva linn


Maanteeamet ja PÖFF kutsuvad liiklusteemalisi filme vaatama

Maanteeamet on sel sügisel Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide alafestivali Just Film koostööpartner. 13.–21. novembrini näidatakse kuues Eesti linnas liiklusohutusteemalist eriprogrammi. Seansid on kõigile kinokülastajatele tasuta.

Programmi valitud filmid kõnelevad liiklusohutusest, riskide võtmisest ning tagajärgidest. Maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinranna sõnul on ennetustöös oluline jõuda just laste ja noorteni. "Maanteeameti soovib on kaasata diskussioonidesse võimalikult palju noori üle Eesti, sest otsuse, kuidas mingis situatsioonis käituda, teeb siiski iga inimene ise. Noorte liiklusalastest teadmistest sõltub, milliseks kujuneb meie liikluskultuur tulevikus," toob Monika Heinrand välja ootused filmiprogrammi mõjule.

Programmis on neli liiklusteemalist filmi – "Jumala hotell", "Coconut Hero", "Kella 10 ja 12 vahel" (13.11.2015/ 17:30 - Narvas Astri kinos, tasuta) ja "Noor Euroopa" (19.11.2015/ 17:00 - Narvas Astri kinos, tasuta). Erinevatest riikidest pärit filmid – Saksamaalt, Kanadast, Hollandist ja Itaaliast – näitavad, et paigad võivad olla erinevad, kuid noored – nende mõtted ja tegevused on sarnased. "Lisaks noorte teadmistele on tähtsad ka hoiakud, mis kujunevad nii kogemuste kui ka erinevate infoallikate kaudu," põhjendab Heinrand, miks on filmide teravik suunatud 14–18-aastastele noortele.

Seansid toimuvad kuues Eesti linnas – Narvas, Pärnus, Paides, Kärdlas, Tartus ja Tallinnas. Igas linnas on olulisel kohal ka noortega suhtlemine ning pärast filmi „Noor Euroopa“ linastumist toimuvad temaatilised vestlusringid. Filmifestivali raames toimub 15. novembril Solarise keskuse aatriumis Maanteeameti ohutuspäev, mida modereerib Märt Treier.

Just Filmi festival ühendab hea kino, tõsised teemakäsitlused ja meelelahutusliku filmivaatamise. Just Film kestab 13.–22. novembrini ning on suurim laste- ja noortefilmide festival Eestis. Rohkem infot programmi kohta leiab SIIT.

Täiendav info:
Monika Kelle
Maanteeamet
Ennetustöö osakond
6119310 / 5281112
monika.kelle@mnt.ee

Pimedate Ööde Filmifestival Narvas

Lisatud 11.11.2015, 12:33
Muudetud 11.11.2015, 12:54

eelmine järgmine