Narva linn


Veneetsia karnevalimaskide valmistamise meistriklass

Narva Laste Loomemajas toimub 28. novembril kell 15:00 Veneetsia karnevalimaskide valmistamise meistriklass.

Viimasel ajal nii noorte kui ka täiskasvanute seas on muutunud populaarseteks mitmesugused karnevalid ja kostümeeritud peod. Veneetsia karnevalimask võimaldab eristumist igasuguses rahvamassis, olla igal peol tähelepanu keskpunktis.

Veneetsia mask on Itaalias toimuvate Veneetsia karnevalide traditsiooniliseks sümboliks. Ta on tunnustatud Itaalia tänapäeva eredamaks ja ilusamaks tunnusmärgiks.
Veneetsia karnevalide ja veneetsia maskide juured on keskajas.

Veneetsia karneval on mitte ainult Itaalia, vaid ka kogu maailma ulatuses meeldejäävamaid ja vaatemängulisemaid üritusi. Veneetsia karneval on teatraalne massiüritus. Karnevali kohustuslikeks atribuutideks on tantsud, kullaga ja vääriskividega kaunistatud kostüümid ja, kindlasti, imelised Veneetsia maskid.

Iga inimene võib sukelduda ääretusse rõõmupuhangusse ja osa võtta karnevali lummavast feeriast, püüdes kehastuda valitud teatikujusse. Kujutage enesele ette vaatepilti – lillede ja lintidega kaunistatud gondoolid, mis liuglevad mööda veneetsia kanaleid, igalt poolt kostva muusika saatel, mis täidab kõiki hoove ja tänavasoppe, mööda tänavaid liiguvad unustamatud personaažid imeilusates kostüümides ja maskides. Taevas plahvatavad ja leegitsevad värvirikkad ilutulestikud… Kui teil õnnestub pääseda sellisele karnevalile, siis te tunnete, et olete teisel planeedil. See on lihtsalt unustamatu vaatepilt!

Jah, ja meil on ees kauaoodatud imeline pidu – uus aasta! Pidupäeva eel tekkib soov kinkida oma lähedastele ja sõpradele midagi meeldejäävat ja üllatavat. Selline kingitus, nagu oma kätega valmistatud Veneetsia mask, üllatab oma originaalsusega, samuti toredusega: iluga, tavatusega, peensusega, salapärasusega…

Meie pakume võimaluse oma kätega valmistada Veneetsia maski sellise kogenud meistri juhendamisel nagu selleks on tuntud tele- ja raadiokommentaator Vadim Antsupov, Tallinnas toimuva rahvusvahelise Veneetsia karnevali organiseerija.

Ootame Teid 28. novembril kell 15:00 Narva Laste Loomemajas!

Olga Oleinik
NLL huvihariduse spetsialist
tel.3599578
www.nll.ee

Ürituse plakat Narva laste loomemaja veebilehelt

Lisatud 25.11.2015, 13:11
Muudetud 25.11.2015, 13:39

eelmine järgmine