Narva linn


Emakeelenädala üritused TÜ Narva kolledžis

Esmaspäeval, 9. märtsil algab TÜ Narva kolledžis emakeelepäevale pühendatud ürituste programm, mis kestab nädala lõpuni. Kavas on nii koolilastele kui ka laiemale sihtrühmale suunatud üritused.

Kuigi Emakeelepäeva tähistatakse Eestis 14. märtsil algab TÜ Narva kolledži ürituse programm juba esmaspäeval, 9 märtsil kell 16.00 näituse „Eesti pühapaigad soomeugri kunstnike silmade läbi“ avamisega. Näitusel esitatakse erinevate mari, mordva, udmurdi ning eesti kunstnike õli-, pastell- ja akvarellmaalid Eesti pühapaikadest. Kava jätkub teisipäeval, 10. märtsil teatri „Ilmarine“ etendusega „Pisuhänd“, mis toimub Narva kultuurimajas Rugodiv. Etendus on vene keeles ning TÜ Narva Kolledži üliõpilastele ja töötajatele tasuta, teistele külalistele kehtib piletihind 3€.

Neljapäeval, 12. märtsil toimub esmakordselt Ida-Virumaal „Hansenist Tammsaareni“ võistulugemine. „Hansenist Tammsaareni“ võistulugemine on toimunud eesti suurkirjaniku sünnivallas Albus juba 12 aastat jaanuarikuu viimasel reedel, kirjaniku sünnipäeva paiku. 2015. aastal soovime pakkuda võimalust Tammsaaret võistu lugeda ka Ida-Virumaal, sest kirjanik on saanud oma gümnaasiumitunnistuse Narvast ning tema elu on olnud tihedalt seotud Narva-Jõesuuga.

Reedest päeva alustatakse hommikul kell 10:30 ühise e-etteütluse kirjutamisega. Kell 13:00 algab TÜ Narva kolledži poolt korraldatav traditsiooniline emakeelepäevale pühendatud spontaanse kõne võistlus, kus oma oskusi panevad proovile 10.-12. klasside õpilased. Võistlusele on registreerunud juba ligi 30 õpilast erinevatest Eesti koolidest.

Nädala märkimisväärseteks hetkedeks on veel kindlasti: TÜ Narva kolledži kirjandusklubi kohtumine eesti näitekirjaniku ja dramaturgiga Urmas Lennukiga. Narva Väärikate ülikooli loeng kirjaniku ja tõlkija Jelena Skulskaja poolt ning Elmo Nüganeni uue mängufilmi "1944" tasuta linastus.

Täpsema kavaga saab tutvuda TÜ Narva kolledži kodulehel: www.narva.ut.ee.


Lisainfo:
Anna Markova
Eesti Kodu Narvas juhataja | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-mail: anna.markova@ut.ee | tel.: +372 7401912
Raekoja plats 2, Narva

Lisatud 09.03.2015, 13:00
Muudetud 09.03.2015, 13:31

eelmine järgmine