Narva linn


Pjotr Tšaikovski loomingule pühendatud kontsert

14. märtsil kell 17:00 toimub Narva muuseumi kunstigaleriis (Vestervalli tänav 21) Pjotr Tšaikovski loomingule pühendatud kontsert. Kontsert toimub kontsertide sarja "Kunstide risttee" raames.

Esimene kevadkontsert on pühendatud P. Tšaikovskile, kelle sünnist möödub käesoleval aastal 175 aastat. Ooperilaulja Julia Savitskaja laulab romansse ja klassikalisi ooperiaariad.
Julia Savitskaja on loominguliserühma ContemptArt looja, juht ja lavastaja. Ühendus tegeleb nüüdisaegse kultuuriga. Julia Savitskaja on ka Tallinna Niguliste ja Jaani kiriku solist, töötab Rahvusooperis Estonia ning juhtis Raadio 4 saadet "Ooperi tund".

Kontserdi raames toimub Narva Muuseumi kogudesse kuuluva kunstnik Nikolai Himona maali „Castori ja Polluxi templi varemed“ (1909) esitlus.
Nikolai Himona on kreeka päritolu vene kunstnik. Ta õppis Peterburi Kunstide Akadeemias, tema õpetajad olid tuntud maalikunstnikud Ivan Šiškin ning Arhip Kuindži.
Himona pärand asub tänapäeval Kreekas, Ateena Rahvusgaleriis, kuid tänu Lavretsovidele sattus üks teostest Narva muuseumisse.

Ootame laupäeval kunstigaleriisse kõiki kunstisõpru!

Sarja "Kunstide risttee" kontserte toetab Eesti Kultuurkapital.

Piletihinnad:
täiskasvanud - 2 eurot;
õpilased ja tudengid 1 euro.


Narva muuseum

Lisatud 12.03.2015, 11:22
Muudetud 12.03.2015, 12:43

eelmine järgmine