Narva linn


Kunstigaleriis avatakse uus näitus

Pühapäeval, 25. jaanuaril 2015 kell 16.00 avatakse Narva Muuseumi kunstigaleriis näitus "IDEE+VORM:MUSTER-LILLED SITSIL".

Näitusel näeb 21. sajandi moe tõlgendusi Kreenholmi sitsimustritest, neid täiendavad Kreenholmi kunstnike originaalkavandid ja näited toodangust.

Projekti ja näituse teemaks on vorm ja muster. Meie ümber on igapäevaselt palju erinevaid mustreid, nii looduslikke ja loomulikke kui ka disainitud ja tehislikke. Tavaliselt esinevad mustrid kahemõõtmelisel pinnal, eriti moekunstis, kus mustriline kangas on disaineri baasmaterjal, mida rõivaste loomiseks lõikama hakatakse.

„IDEE+VORM:MUSTER-LILLED SITSIL“ esitletavad kostüümid valmisid Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna eksperimentaalse vormiõpetuse kursuse raames rahvusvaheliselt tunnustatud moekunstnik Marit Ilisoni juhendamisel. Projekti ajalooliseks aluseks ja mustrite viiteks on rikkalik ja seni laiemalt kasutamata Kreenholmi kangavabriku mustrite kogu.

EKA moeosakonna loomingulist projekti esitleti 2014 Evald Okase Muuseumis Haapsalus. Narva Kunstigaleriis täieneb ekspositsioon Kreenholmis 1970-90 töötanud kunstnike originaalkavanditega, mis valmisid toodangu uuendamise protsessi käigus. Näitusel näeb samuti valikut Kreenholmis toodetud sitsikangaste näidetest.

Näitust sponsoreerib Hasartmängumaksu nõukogu.

Pressiteate koostas Eha Komissarov.

Kuraator, juhendaja, näituse kujundus: Marit Ilison.
Kujundaja: Tuuli Aule.
Fotograaf: Maiken Staak.
Projektijuht: Eha Komissarov.
Osalejad: EKA moeosakonna moedisaini ja moestilistika I kursuse tudengid.
Narva Kreenholmi kunstnike originaalkavandid sitsikangastele 1970-1990 ja Kreenholmi toodangu näited pärinevad Narva Muuseumi kogudest.


Narva muuseum

Lisatud 21.01.2015, 13:31
Muudetud 21.01.2015, 14:11

eelmine järgmine