Narva linn


TÜ Narva kolledžis linastub Martti Helde film "Risttuules"

Laupäeval 7. veebruaril algusega kell 19:00 linastub TÜ Narva kolledžis režissööri Martti Helde kodumaine mängufilm "Risttuules", mis põhineb 1941. aasta juuniküüditamise sündmustel. Linastus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised.

Film põhineb tõsielulistel sündmustel ning stsenaariumi aluseks on võetud peategelase, 27-aastase filosoofiatudengi ning teiste eestlaste, lätlaste ja leedulaste seas 1941. aastal Siberisse küüditatud Erna vihikutesse kirja pandud mõtisklus, aga ka küüditamisest rääkivad kirjad, mälestused, arhiivimaterjalid, joonistused, foto ja intervjuud. Filmis kujutatakse Erna ja tema perekonna lugu 12 aasta jooksu.

Filmi läbib rõhk aja peatumisel, millest lähtub ka audiovisuaalne lahendus (nn tableau vivant): piltide põhjal on taastatud tollane olustik, kuid näitlejad ja statistid on tardunud, nõnda et kolmemõõtmelisele pildile annavad sisulise mõõtme näitlejate dialoog, helikujundus ja muusika.

Film sai Eesti Filmiajakirjanike Ühingu poolt 2014. aasta parima filmi auhinna.

Film on eestikeelne, vene subtiitritega ning linastusele on oodatud kõik huvilised. Linastus on kõikidele tasuta. Üritust korraldab TÜ Narva kolledži filmiklubi. Üritust korraldab TÜ Narva kolledži filmiklubi ning lisainfot leiab TÜ Narva kolledži kodulehelt.

Mängufilmi "Risttuules" poster

Lisainfo:
Maria Kullamägi
Tartu Ülikooli Narva kolledži turundusspetsialist
tel. 7401923
maria.kullamagi@ut.ee

Lisatud 04.02.2015, 12:50
Muudetud 04.02.2015, 13:53

eelmine järgmine