Narva linn


Näitus "Elusad saared. Elus Saaremaa"

Kolmapäeval, 24. septembril avatakse Narva linnuse torni viiendal korrusel Austria-Eesti koostöös valminud Saaremaa muuseumi näitus, mis osaleb XVII Eesti muuseumide festivalil Narvas.

2013. aasta aprillist oktoobrini võõrustas Saaremaa Muuseum enda pool Austria zooloogist praktikanti Melanie Pilatit. Viinist mitmeks kuuks Saaremaale saabunud austerlanna tutvus siinsete looduskogude ja loodusalaste väljapanekutega, lõi agaralt kaasa erinevates loodusuuringute ning keskkonnakaitsega seotud ettevõtmistes ning õppis peale siinse looduse eripära ka eesti keelt.
Suuresti juba praktika käigus, põhiosas siiski selle tulemusena valmis näitus „Elusad saared. Elus Saaremaa”, mis annab ettekujutuse sellest, kuidas elu tuli Läänemere suuruselt teisele saarele ning sellele ka jäi. Narva linnuses avatakse Saaremaa Muuseumi poolt esemelise materjaliga täiendatud väljapanek.

Austria Vabariigi Suursaatkonna, Saaremaa Muuseumi ning Viini Loodusajaloolise Muuseumi toel valminud väljapaneku kontseptsiooni ja kujunduse autor on Melanie Pilat, kellelt on ka arvutigraafiline teostus. Tekstid on valminud Melanie Pilati ning Saaremaa Muuseumi teaduri Sirje Azarovi koostöös ning muudes küsimustes on nõu ja jõuga toeks olnud veel vähemalt teistkümnetesse ulatuv hulk abilisi nii Austrias kui ka Eestis.

Näitus jääb avatuks 4. jaanuarini 2015.

Lisateave:
Melanie Pilat, tel. 53847130, e-post: verweiledoch@gmx.at
Raul Salumäe, tel. 53437886, e-post: raul@muuseum.tt.ee
Sirje Azarov, tel. 53445254, e-post: sirje@muuseum.tt.ee


INFO:
Anna Judina, Narva muuseumi näituste ja ürituste kuraator, tel. 3599248, e-post: naitused@narvamuusem.ee

Lisatud 23.09.2014, 12:53
Muudetud 23.09.2014, 12:56

eelmine järgmine