Narva linn


Tule ja kuula

Eesti Muusikanõukogu (EMN) korraldab Rahvusvahelise Muusikapäeva puhul 1.oktoobril teist korda suurejoonelist kontserdiprogrammi. Kontsertprogrammi näol on tegu heatahte projektiga, kus kõik kontserdid on külastajatele tasuta. Projekti missiooniks on muusikakultuuri propageerimine ning muusika hariduse ja muusiku elukutse tutvustamine.

Muusikapäeval 1.oktoobril antakse ühe päeva jooksul üle 147 tasuta lühikontserti 37 erinevas kohas ning kokku astub programmis üles rohkem kui 650 muusikut. Lühikesed 25-minutilised kontserdid on täpselt parajad muusikalised vahepalad argipäevaks, võimaldades seeläbi kontserdikülastust kõigile huvilistele.

Narva muusikakooli õpilased esinevad 1. oktoobril kell 16:00 Eesti gümnaasiumis (Kraavi tänav 1), tule ja kuula.

Muusikapäeva märksõna “Kuula!” kutsub sel päeval inimesi kuulama ja keskenduma muusikale kõikjal Eestis. Selleks, et muusika kõlaks, korraldab EMN ühe päeva jooksul üle 130 lühikontserdi. Kontserte toimub 1.oktoobril Kihnust Narvani ja Tallinnast Võruni, et muusika jõuaks igasse Eestimaa nurka. Näiteks toimuvad kontserdid Rakvere Lihakombinaadis, Tartu Vanglas, Tapa, Kuperjanovi jt sõjaväeosades, Tallinna Lennujaamas, Solarise ja Rocca al Mare keskuses, EV ministeeriumites, Elektriraudtee rongis ja veel paljudes põnevates paikades. Päev on täis üllatusi ja elavat muusikat võib 1. oktoobril kohata seal, kus seda oodata ei oskaks.

Muusikapäeva eesmärgiks on väärtustada ja tutvustada Eesti muusikakultuuri, samas ka tutvustada Eesti muusikuid ja nende elukutset. Muusikapäeva programm on heatahte projekt, kus tänu sellele, et kontserdipaigad on andnud oma ruumid kasutada ilma rahata ja ka muusikud astuvad programmis üles honoreerimata, saavad külastajad nautida head muusikat tasuta. Sel päeval saab tasuta kuulata Eesti tippkollektiive ja muusikuid nagu näiteks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avatud proovi dirigent Neeme Järviga, Klassikatäht Pipilota Neostuse, Marten Altrovi, Marcel Johannes Kitse ja teiste solistide kontserte ja vaadata Rahvusooper Estonia teatri avatud balleti “Coppelia” proovi. Päev on täis üllatusi ja muusikat võib 1. oktoobril kohata seal, kus seda oodata ei oskaks.

Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle igaaastased muusikapreemiad. Eesti Kultuurkapital annab välja üheksa preemiat ning Eesti Muusikanõukogu kolm: interpretatsiooni-, heliloomingu- ja elutööpreemia, mille väljaandmist toetavad Kaubamaja AS ja Eesti Autorite Ühing. Preemiate tseremooniast teeb otseülekande ka Eesti Televisioon (ülekanne algab 1. oktoobril kell 19.00 ETVs).

Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal ja seda tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril, kui legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin kutsus üles sel tähtpäeval meenutama, milline oluline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus.

muusikapaev.ee

Lisatud 29.09.2014, 09:04
Muudetud 29.09.2014, 09:42

eelmine järgmine