Narva linn


Spontaanse kõne võistluse 2018 tulemused

Emakeelepäeva tähistati Tartu Ülikooli Narva kolledžis traditsioonilise spontaanse kõne võistlusega. Kolmapäeval, 14. märstsil 2018 oma oskuseid panid proovile 25 andekat ja julget õpilast Narva ja Jõhvi koolidest (Narva Keeltelütseum, Narva Kesklinna Gümnaasium, Narva Soldino Gümnaasium, Narva Eesti Gümnaasium, Narva Vanalinna Riigikool ja Jõhvi Gümnaasium).

Osalejad esinesid kolmeminutiliste kõnedega võõrkeeles (eesti või inglise) kohapeal valitud teemal, ettevalmistusaeg puudus. Teemad olid nii või teisiti seotud keele, kultuuri ning aktuaalsete teemadega, nagu näiteks Vabariigi aastapäevaga. Õpilaste esinemist hindas kriteeriumite järgi viieliikmeline žürii, mille koosseisus olid: Maritsa Ort (Narva Keskraamatukogu direktor), Anna Markova (TÜ Narva kolledž, kultuuriprogrammide juht), Aime Jaagus ja Merju Lomp (TÜ Narva kolledž, eesti keele assistendid), Žanna Razinkova ja Olga Orehhova (TÜ Narva kolledž, inglise keele assistendid).

Žürii liige Aime Jaagus, kes osales spontaanse kõne võistluse hindamisel esimest korda, kirjeldab oma muljed järgmiselt: “See oli suurepärane kogemus. Noori osalejaid kuulates tekkis nende vastu lugupidamine ja rõõm nende julgusest. Spontaanne kõne võõrkeeles – see on keele valdamine, teadmised, lai silmaring, mängu ilu ja suur  keskendumisvõime. Meelde jäid hästi läbi mõeldud ja veenvalt esitatud mõtted arvamuste ja teadmiste seosest, eri keelte  osakaalust ja väärtusest mitmekeelses kultuuris, inimeste vastutusest uute tehnoloogiate arendamisel, muutuste kasvavast kiirusest ning teismeliste noorte iseseisvate otsuste kasvust nende muutuste sees. Suur rõõm oli kuulda Maksimi mõttekäiku: „If you can`t tell the truth about your opinion – you are not a free person.“ - inimene saab vaba olla vaid siis kui saab ja oskab oma seisukohti ausalt avaldada. Minu jaoks kirjeldas see lause võistluse üldist meeleolu: on tähtis sõnastada oma teadmised ning esitada arvamused, et tunda end iseendana, olla rõõmus ning vastutada oma tegude eest.”

Kõnevõistluse auhinnakohad jagunesid järgnevalt:

Kõne eesti keeles võõrkeelena
1. koht – Maksim Vassin (Narva Keeltelütseum)
2. koht – Aleksandra Ratkovitš (Jõhvi Gümnaasium)
3. koht -  Maria Voronkova (Narva Keeltelütseum)

Kõne inglise keeles võõrkeelena
1. koht – Eva Lennuk (Narva Eesti Gümnaasium)
2. koht – Rudolf Maununen (Narva Kesklinna Gumnaasium)
3. koht – Julija Tupanogova (Narva Kesklinna Gumnaasium)

Eriauhinna sai Oleg Garašin Narva Keeltelütseumist.

Täname kõike osalejaid, žüriiliikmeid ning publiku tõesti toreda emakeelepäeva eest ning kohtumiseni järgmisel aastal.

Ürituse fotogalerii SIIN.


Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-mail: anna.markova@ut.ee | tel.: +372 740 1912
Raekoja plats 2, Narva 20307, ESTONIA | www.narva.ut.ee

Lisatud 19.03.2018, 12:47
Muudetud 19.03.2018, 13:36

eelmine järgmine