Narva linn


Kunstide Risttee sarja kontsert "Helisevad muinasjutud"

Pühapäeval, 1. aprillil kell 15:00 toimub Kunstigaleriis Polina Tšerkassova kontsert "Helisevad muinasjutud" sarjast Kunstide Risttee (10+).

Antropoloog, muusik ja muinasjutuvestja Polina Tšerkassova seob kaugete maade muinas- ja tõsijutud oma muusikaga, mida ta esitab haruldastel pillidel. Polina uurib muusika ja helide mõju inimesele, järgides rahvaluule ja kaasaegse jutustamise traditsioone.

Tänapäeval vajavad muinasjutte eelkõige täiskasvanud. Sageli tahetakse pärast muinasjuttude kuulamist äkitselt kirjutada vanale sõbrale, helistada lähedasele inimesele või teha midagi head. Just seetõttu kasutati juba ammustel aegadel muinasjutte inimeste innustamiseks, hoiatamiseks ja õpetamiseks, kuidas elada selles keerulises maailmas. Polina loodab, et tänu muinasjuttudele ja muusikale avanevad täiskasvanud uuesti ning oskavad taas kuulata tähendamissõnu.

Kontserdil kuuleb erinevate maade ja rahvaste muinasjutte ning eksootilisi pille. Muinasjutud on mõeldud täiskasvanutele ja noortele kuulajatele alates 10-ndast eluaastast. Kontserdi raames esitletakse Vladislav Gridnivi maali "Tants-möll" (2008) Narva muuseumi kunstikogust – kunstiteadlane Elena Howarth jutustab selle maali saamisloost ja tõlgendustest.

* Pilet 3 €.

Info:
tel. 3599230, info@narvamuuseum.ee.

Narva muuseum

Plakat

Lisatud 23.03.2018, 15:59
Muudetud 23.03.2018, 16:07

eelmine järgmine