Narva linn


Narvast saab septembris ooperi pealinn

1.-9. september, toimub Narvas kaasaaegse klassikalise muusika festival ContempArt.
Narva Ooperipäevad “ContempArt” 2018, toovad publiku ette enam kui 150 esinejat nii Eestist, Soomest, Saksamaalt, kui ka Venemaalt. Toimumiskohtadeks saavad olema Narva linna põnevaimad paigad ning oma taassündi läbi elamas Kreenholmi Manufaktuur ja Narva Linnus.
Tänavune “ContempArt” Festival avatakse kunstilise perfomanciga „Looming on Sinu vabadus“, Kreenholmi manufaktuuris. Festival annab noorele andekale kunstnikule suurepärase eneseteostuse ja loomingulise väljakutse võimaluse. Programmis, Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamiseks pühendatud, Eesti moekunstnike näitus, mille läbivaks jooneks on „EV 100 ja looming“. Toimuvad moeloojate Vilve Unt, Jana Varkki, Raili Nõlvak, Kai Saar, Monton ja Eesti Kunstiakadeemia tudengite etendused Kalle Aasamäe juhtimisel.

1. septembril näeb Madis Järvi uudisteose „Pühenduslaul Narvale“ esmaettekannet. Anneli Tohver ja Liliana Tamm-Maaten esitavad A. Schnittke, A. Pärdi ja K. Sinki muusikat. 7. septembril, festivali raames Kreenholmi manufaktuuri tehase ruumides esmakordselt mängitakse ooperit - leiab aset Mark Aurelia Floros ja Andrei Diakovi ooper ”A Bad Man's Life”, mille maailma esmaettekanne näeb ilma juba avarsti, 29. juunil Rheinsbergi festivalil. Festivali lõpetab suurjooneline Ooperigala Narva linnuses, kus esinevad solistid „Estonia“ ja Maria ooperiteatritest.
Narva Ooperipäevad “ContempArt” Festivalil esitatakse G. Pergoliesi, E. Wolf-Ferrari, G.Paisiello oopereid. Lisaks festivali programmile külalised saavad tutvuda Narva ja Narva-Jõesuu linna ajalooga, võtta osa erinevatest ekskursioonidest, sõita jahiga Narva jõel ning külastada arvukaid gurmeekohvikuid.
“Siin ja praegu me loome ajalugu - Narva on ilus linn loominguliseks tegevuseks“, sõnastas festivali ideed Julia Savitskaja, kes on “ContempArt” Festival peakorraldaja.
”Meil on hea meel, et Narva on kandmast ennast Euroopa kultuurilinnade kaardile. Eriti rõõmsaks teeb asjaolu, et selleks teevad tööd just siin Narvas sündinud inimesed, kes teostavad ennast erinevates kultuurivaldkondades. Narva Ooperipäevadest  on saamas meie linna üks olulisemaid kultuurisündmusi, mis loob võimalusi kõrgkultuuri populariseerimiseks, heliloojate ja interpreetide kohtumiseks publikuga“, märkis Narva Linnavalitsuse kultuuriosakonna asetäitja Dmitri Vergun.

Festivali piletite müük “varajase linnu” erihinnaga kestab kuni 31. juuli 2018.

Lisainformatsioon:
Julia Savitskaja
Narva Ooperipäevade peakorraldaja ja kunstiline juht
narvaopera@gmail.com
+ 372 5561 6427

http://contemparteesti.ee/
Facebook: narvaooperipaevad

Lisatud 14.06.2018, 10:55
Muudetud 14.06.2018, 15:36

eelmine järgmine