Narva linn


Narva kolledži värskelt avatud Kirjutamiskeskus pakub tudengitele keeleabi

Novembrist avati Tartu Ülikooli Narva kolledžis Kirjutamiskeskus, mille peamiseks ülesandeks on toetada tudengite eesti keele arengut.

Kirjutamiskeskus on loodud eelkõige tudengite kirjalike eestikeelsete tööde, sealhulgas ka lõputööde toimetamiseks ning eesti keele tasemeeksamiteks ettevalmistamise toetamiseks. Kirjutamiskeskuses töötab kaks eesti keele instruktorit, kes individuaalselt nõustavad tudengeid kirjaliku eesti keele osas.

Kirjutamiskeskuses töötavad instruktoritena TÜ Narva kolledži eesti keele assistent Elvira Küün ja keeletoimetaja Silvi Seesmaa. Kirjutamiskeskus on avatud kõigile TÜ Narva kolledži tudengitele - igal kolledži erialal on oma eesti keele instruktor ning konkreetsed ajad, mil ta on kirjutamiskeskuses tudengitele kättesaadav.

“Me tunneme, et vaid eesti keele õppest ei piisa selleks, et meie tudengid omandaksid nii suulise kui kirjaliku eesti keele tööturul nõutud tasemel. Kolledži tudengite arv ei ole nii suur, et me saaks endale lubada individuaalselt lähenemist iga tudengi eesti keele arengu toetamiseks. Kirjutamiskeskuse ülesanne ongi pakkuda just individuaalset nõustamist ja tuge lähtuvalt iga tudengi vajadustest eesti keele osas,” sõnas Narva kolledži direktor Kristina Kallas.

Kristina Kallase sõnul on pikemas perspektiivis plaan võimaldada individuaalset eesti keele nõustamist saada kõikidel Narva linna elanikel, kes selle järgi vajadust tunnevad.

Kirjutamiskeskusest saavad üliõpilased jätkuvalt ka karjäärinõustamist ja psühholoogilist nõustamist, mida viivad läbi TÜ Narva kolledži õppejõud Nelly Randver ja Natalja Zorina.


Lisainfo:
Kristina Kallas
TÜ Narva kolledži direktor
Kristina.kallas@ut.ee

Lisatud 04.11.2015, 19:46
Muudetud 04.11.2015, 20:43

eelmine järgmine