Narva linn


Narva Kolledž tähistab Tatjanapäeva

Neljapäeval, 25. jaanuaril tähistavad Tartu Ülikooli Narva Kolledži üliõpilased Tatjanapäeva. Tatjanapäev on traditsiooniline vene üliõpilaste püha, mille puhul toimub Eesti piirilinnas tõrvikurongkäik ja esmakursuslaste pühitsemine üliõpilaseks.

Foto: Tartu Ülikooli Narva kolledž

Tudengipäev ei möödu ilma rongkäiguta, mis saab alguse kolledži hoone juurest. Rongkäigus osaleb kogu kolledžipere ning ka kolledži sõbrad. Tõrvikurongkäik algab kell 19:00 kolledži hoone juurest.

Traditsiooniliselt saavad ristitud ja seega tudengkonna osaks mitte ainult üliõpilased, vaid ka Narva linna tähtsad kohad. Aastatega oli ristitud Puškini mälestusmärk, Rootsi lõvi, TÜ Narva kolledži ühiselamu, LAD-keskus, Art Club Ro-Ro, Narva linnus. Keda "ristitakse" see aasta jääb veel saladuseks.

Päeva pidulik osa algab kell 20:00 Narva kolledži fuajees. Külla tulevad mitte ainult kolledžipere, vaid ka palju külalisi ja sõpru, kuid kõige tähtsamad külalised on täna ikka esmakursuslased. Esimene eksamisessioon on nende jaoks juba selja taha jäänud, aga täieõiguslikuks üliõpilaseks saamiseks on vaja läbida "ristimisrituaal". Tudengi nime auga kandmiseks on vaja läbi teha mõningad katsed, mille vanemate kursuste üliõpilased on ette valmistanud. Kolledžis annavad esmakursuslased piduliku vande ja neile kingitakse sini-kollased kolledži teklid.

Piduliku osa ning selle järgneva pidutsemise teemaks on „Pijama Party“. Kõik endised, praegused ning igavesed tudengid on teretulnud!


Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-mail: anna.markova@ut.ee | tel.: +372 7401912
Raekoja plats 2, Narva 20307, EESTI | www.narva.ut.ee

Lisatud 22.01.2018, 13:07
Muudetud 22.01.2018, 13:23

eelmine järgmine