Narva linn


Animatsioonistuudio S.H.A.R.K. edusammud projektis "Kirde Noored"

Septembris lõppes 2016. aasta sügisel alanud projekt "Kirde Noored", mille raames lisaks paljudele teistele tegevustele oli Narva, Narva-Jõesuu, Vaivara ja Sillamäe lastel ja noortel võimalus omandada arvutioskusi Narvas tegutsevas animatsioonistuudios S.H.A.R.K. Soovijaid oli palju, aga osaleda sai 210 inimest vanuses 7-26 aastat. Tegevused olid rahastatud haridus- ja teadusministri kinnitatud ja Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Liidu Sotsiaalfondi kaasrahastatud programmi "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" tegevuste raames.

Noorem vanuserühm (7-14 aastat) töötas huviga graafilistes ja tekstiredaktorites ning õppis videotöötlemist. Noored tutvusid programmidega MSWord, AdobePhotoshop, CorelDraw, SonyVegasPro ja teised. Lisaks arvutiklassile olid lastele korraldatud ka tegevused loome töökojas professionaalsete kunstnike juhendamisel. Projekti osalejate loodud tööd olid välja pandud näitustel ja konkurssidel ("Eesti Vabariik 100" Narva muuseumi Kunstigaleriis, "Õpeta noort tema tee alguses…" Narva Keskramatukogus, näitustel Narva laste Loomemajas ja animatsioonistuudios S.H.A.R.K.).

Noortele vanuses alates 14 aastat olid korraldatud kaasaegse arvutimaailma kõige kreatiivsema suuna tegevused - 3D modelleerimise ja animatsiooni õpingud. Need on päris nõutavad erinevates valdkondades: multifilmide, videofilmide, reklaami, installatsioonide, presentatsioonide, arvutimängude loomine, arhitektuuriobjektide ja interjööri disaini väljatöötamine ja muu.

Noored hindavad oma kogemust projektis väga positiivselt. Nemad käisid tundides ning laiendasid oma teadmisi päris aktiivselt. Ka paljud lastevanemad peavad selliseid õpinguid väga kasulikeks intellektuaalse ja loomingulise arengu jaoks. Paljud soovivad jätkata omandatud vilumuste täiustamist.

Viimase lennu loomingulised tööd osalevad näitusel "Õpeta noort tema tee alguses…", mis avatakse 13. oktoobril kell 14:00 Narva Keskramatukogus.

Animatsioonistuudio S.H.A.R.K.
tel 58521348

Informatsiooni edastas avaldamiseks:
Anastassia Yakovleva
Kultuuri- ja sporditeenistuse peaspetsialist
Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond
tel 3599259
e-post anastassia.yakovleva@narva.ee

Lisatud 11.10.2018, 13:00
Muudetud 11.10.2018, 13:13

eelmine järgmine