Narva linn


Narva kolledži galeriis on avatud Bastor Studio näitus "Igaviku puudutus"

Näitusel "Igaviku puudutus" on külalistele vaatamiseks esitatud Bastor Studio tööd. Ebatavaliste vormide ja värvilahenduste kaudu väljendab iga stuudios osaleja oma vaadet eluteele aegruumi kaudu. Maalide loomisel kasutasid autorid segatehnikat "Fluid Art" (vedelad akrüülvärvid).

"Fluid Art" on uute materjalide ja ägedate kompositsioonilahenduste otsimine – see on unistuse ja olemise illusiooni peegeldus. Vormide äratundmise efekt saavutatakse minimaalsete, kuid väljendusrikaste vahenditega. Vedel akrüül ei ole faktuurne ega tekstuurne maalimine, vaid ilu väljendamisviisi otsimine mistahes taju tasemel.

2018_november_Bastor_Studio_näitus_Narvas

Näitusega "Igaviku puudutus" soovivad Bastor Studio osalejad näidata, et nende maalid on kujude, tunnete ja mõtete vastastikuse seose osa siis, kui iga uus kokkupuude igavikuga avastab inimeses piiramatut loomingulist potentsiaali, mis võimaldab tunda ennast maailma targa ilu osana. Igas näitusel esitatud töös on palju ekspressiivsust ja meeleolu. Hoolimata kõiki töid ühendavast ühisest tehnikast, said autorid seda filosoofiliselt omamoodi tunda, kuna vaadete erisus oleneb loomingulise isiksuse maailmatajust, tema iseloomust ja temperamendist.

Bastor Studio (Tallinn) näitusetegevus muutus praegu väga intensiivseks. Seitsme aasta jooksul kunstnikud on näidanud oma erinevaid näituseprojekte mitmes linnas – Tallinnas, Jõhvis, Võhmas, Järvakandis, Narvas ja Narva-Jõesuus. Tulevaste näituste plaan hõlmab ka Pärnut ja Haapsalu. Peale professionaalsete kunstnike on näitustel osalejateks saanud ka stuudio täiskasvanud õpilased, kes käivad õppimas juba mitu aastat.

Näitus on külastamiseks avatud kuni 30. novembrini.


Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-post anna.markova@ut.ee | tel 7401912
Raekoja plats 2, Narva 20307, EESTI | www.narva.ut.ee

Lisatud 06.11.2018, 13:39
Muudetud 06.11.2018, 14:12

eelmine järgmine