Narva linn


Narvas tähistati ülemaailmset nahkhiirte päeva

20. septembri öösel vastu 21. septembrit tähistatakse terves maailmas ebatavalist sündmust – Nahkhiirte ööd. Selle sündmuse raames toimus 20. septembril Victoria bastioni kasemattides kaasahaarav eksklusiivne õhtune programm, kus tutvustati Narvas elavaid nahkhiiri.

2016_IX_20_NLAOA_foto

Programmis osalejatele näidati videofilmi, mis jutustab nahkhiirte elust. Filmi looja on Narva Kutseõppekeskuse õpilane Andrei Udovitšenko, kes valmistas selle videofilmi, viibides õppepraktikal Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Ametis, spetsiaalselt uue turismiobjekti "Victoria bastioni kasematid" jaoks. Lisaks külastasid üritusel osalejad Victoria bastioni kasemattide teist korrust, kus nahkhiired talvituvad. Iga külaline valmistas meistriklassi käigus võtmehoidja-nahkhiire, mille ta ka sai endale suveniirina kaasa.

2016_IX_20_NLAOA_foto

Teatame, et 1.oktoobrist kuni 1. maini on «nahkhiirte korrus» suletud. Kuid linnaelanikud ja meie linna külalised saavad külastada Victoria bastioni kasemattide teist korrust ja kuulata Narva nahkhiire jutustust veel kuni 30. septembrini. Ärge laske mööda võimalust viimast korda näha sel aastal nahkhiirte talvitumiskohti Victoria bastioni kasemattides! Eelregistreerimine on kohustuslik, telefonil 3565002 või e-posti teel bastion@narva.ee.

Victoria bastion rekonstrueeriti ja avati külastajatele projekti “Unikaalse piiriülese Narva-Ivangorodi kindluste ansambli kui ühtse kultuuri- ja turismiobjekti arendamine“ raames. Projekti toetas Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programm 2007-2013.


Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet

Lisatud 22.09.2016, 16:20
Muudetud 22.09.2016, 19:16

eelmine järgmine