Narva linn


Narva linna elanikud saavad Euroopa Liidu toiduabi

Euroopa Liidu toiduabi raames saavad käesoleval ja ka järgmisel nädalal toidupakke üle 300 Narva linna perekonna ja 504 linnaelanikku. Õigus Euroopa Liidu toiduabile on inimestel, kellele oli määratud riiklik toimetulekutoetus 2020. aasta jaanuaris ja veebruaris.

Toidupank jagab Euroopa Liidu poolset toiduabi koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Narva Sotsiaalabiametiga. Narva linnas tegeleb toiduabiga Päästearmee (esindaja Mihhail Baglai ja vabatahtlikud). Toiduabipakk kaaluga 18 kilogrammi väljastatakse komplektina - kuivained ja konservid. Toiduabi väljastamine on korraldatud koostöös Narva Linnavalitsusega.

Seoses eriolukorraga ning koroonaviiruse leviku ohuga on Toidupank saanud Narva Linnavalitsuse käest kaitsemaske vabatahtlike turvalisuse tagamiseks. Narva Linnavalitsusele eraldas kaitsemaske Politsei- ja Piirivalveamet. Päästearmee esindaja Mihhail Baglai sõnas, et see on suurepärane näide eriolukorras toimivast koostööst Toidupanga, Narva Linnavalitsuse ja Politsei- ja Piirivalveameti vahel. Ainult üheskoos saame hakkama!

Samuti peab märkima, et sarnase koostöö raames saavad iganädalaselt abi 25 Narva peret ka Toidupanga teiste programmide kaudu. Käesoleval ajal ja eriolukorra tingimustes on see abi toimetuleku raskustes olevatele peredele väga oluline. Toiduabi jagamisel järgitakse eriolukorra ohutusmeetmeid ja käitumisreegleid.


Narva linna Sotsiaalabiamet
sotsiaalabi@narva.ee

Lisatud 14.04.2020, 14:01
Muudetud 14.04.2020, 14:58

eelmine järgmine