Narva linn


Andmeid lisatakse rahvastikuregistrisse pidevalt, anna sinagi oma panus!

Statistikaameti hiljutises rahva ja eluruumide loenduse uudiskirjas kirjutab siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna nõunik Anu Veidenberg, et korrektsed andmed rahvastikuregistris annavad riigile mitmesugust teavet oma kohustuste paremaks täitmiseks. Samuti on rahvastikuregister 2021. aasta rahva ja eluruumide loenduse tunnuste üks olulisemaid allikaid.

Rahvastikuregister on andmekogu, mis koondab Eesti kodanike, Eestis elukoha registreerinud Euroopa Liidu kodanike ja Eestis elamisloa või elamisõiguse saanud välismaalaste peamisi isikuandmeid.

Töö rahvastikuregistri andmekvaliteedi parandamiseks toimub igapäevaselt. On andmeid, mida saab parandada esitades hüpoteesi, tehes registris andmetest väljavõtte ja korrigeerides neid, mis "sõelale jäid". Teisalt on juhtumeid, kus inimene jääb näiteks pärandi menetlemisel hätta, sest rahvastikuregistris pole esivanema välisriigis toimunud lahutuse dokumenti. Siis tuleb see esitada ja selle andmed kantakse rahvastikuregistrisse. Viimase näite puhul oli registris dokument puudu, kuid ühegi kontrolliga seda viga avastada ei ole võimalik.

Rahvastikuregistri eesmärk on ühelt poolt igapäevaelu lihtsustada, et inimene ei peaks riigiasutusse pöördudes dokumente kaasas kandma. Teisalt on selle eesmärk pakkuda riigile ja omavalitsusele võimalust kindlateks ja kiireteks otsuseks. Kui inimene hoiab oma andmed rahvastikuregistris korras, siis ei pea ta muretsema, kas tal on õigus kodulinnas või -vallas pakutavatele teenustele või kas ta saab eestkostetava eest toiminguid teha.

Loe edasi statistikaameti veebilehelt.

Vaata oma andmed üle rahvastikuregister.ee.

Kadri Kütt
meediasuhete juht
Statistikaameti statistika levi osakond
kadri.kytt@stat.ee
www.stat.ee

Lisatud 29.09.2020, 11:31
Muudetud 29.09.2020, 11:54

eelmine järgmine