Narva linn


Narvas tähistatakse rahvusülikooli ja Narva kolledži aastapäeva

Narva kolledžis tähistatakse 8. detsembril rahvusülikooli sajandat aastapäeva ja kolledži 20. sünnipäeva. Üritused algavad kell 14 juubeliseminariga Narva kolledžis. Seminarile järgneb Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri vastuvõtt ja päeva lõpetab tantsuetendus "Olemise mustrid" Narva Vaba Lava teatrikeskuses.

1919. aasta 1. detsembril toimus Eesti Vabariigi Tartu Ülikooli avaaktus ning tegevust alustas eestikeelne, ennekõike eestlastest üliõpilastele mõeldud ja Eesti ühiskonda teeniv ülikool. 80 aastat hiljem, 1999. aastal loodi Narva kolledž, mis on kõigi tegevusaastate jooksul olnud põhiline oma piirkonna õpetajate ettevalmistaja ja eesti keele kandja Narvas. Kolledž on 20 tegevusaasta jooksul järjepidevalt toetanud riigi integratsioonipoliitikat, koolitades õpetajaid vene õppekeelega koolidele ja aidates mitmekesiselt kaasa kohaliku elu arengule. Nüüdseks on Narva kolledžist Tartu Ülikooli diplomi saanud rohkem kui 1600 lõpetajat, kellest 1340 on omandanud õpetajahariduse.

Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitja Marek Sammuli sõnul on kolledž muutunud 20 aastaga Narva lahutamatuks osaks. "Narvat on raske ette kujutada ilma kolledžita. Narvakate jaoks on see osa meie identiteedist, kohalike koolide ja lasteaedade jaoks on see aga esimene koht, kust küsida nõu. Pärast ettevõtluse ja IT õppesuundade avamist on kolledž ka täiesti selgelt kohaliku ärielu edendaja," selgitas Sammul.

Juubeliseminaril meenutavad möödunut pikaajaline kolledži õppejõud Aet Kiisla ja mitmekordne üliõpilane Pavel Kurakin. Kolledži rolli regioonis lahkab Jõhvi kontserdimaja juht Piia Tamm ja tulevikku vaatab kommunikatsiooniekspert Ilmar Raag. Seminari lõpetab üllatus.

Seminarile järgneb Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri pidulik vastuvõtt, kuhu on kutsutud Tartu Ülikooli ja Narva kolledži lähedasemad koostööpartnerid Ida-Viru maakonnast ning mujalt Eestist.

Päeva lõpetab Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli etendus "Olemise mustrid" Vaba Lava teatrikeskuses. Kontsertlavastuse kunstiline juht ja lavastaja on Aveli Asber, kelle eesmärk on näidata kuidas meie rahvatantsud ja rahvarõivad kõnelevad mustrite ja liikumise keeles.

Kõik üritused on kutsetega.

Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-post: anna.markova@ut.ee | tel. 7401912
Raekoja plats 2, Narva 20307, Eesti Vabariik | www.narva.ut.ee

Lisatud 04.12.2019, 13:06
Muudetud 04.12.2019, 14:00

eelmine järgmine