Narva linn


Kunstifestival "The Soul of a Woman"

8. märtsil kell 16:30 toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis kunstifestival "The Soul of a Woman" ("Naise hing"). Tegemist on kunstniku Eduard Zentshiku ja moekunstniku Diana Denissova ühisprojektiga, mis ühendab endas maalikunsti, moodi, muusikat, fotograafiat, tantsu ja filmi.

Festivali keskseks sündmuseks on disaineri Diana Denissova ainulaadsete, kunstnikumaalidega kangast loodud kleitide esitlus. Samal päeval toimub ka kunstniku Eduard Zentsiku isikunäituse avamine, mida saab näha 8. märtsist kuni 8. aprillini. Toimub ka dokumentaalfilmi "Mälestused tulevikust. Muuseum inimeses" esilinastus.

Festivali saadab elav muusika, mida esitab laulja Londonist Jordan Jackson ja Narva Koorikooli õpilased - ansambel Confetti Alla Jakubova juhtimisel. Külalised saavad nautida ka tantsuetendusi, valgusefekte ja videoinstallatsioone. Lisaks pakutakse kohapeal meie partnerite restorani Salvador poolt maitsvaid suupisteid ning jooke.

Programm:
16:30 - Eduard Zentsiku isikunäituse avamine (näitus avatud 08.03 - 08.04.2019)
17:30 - kontsert Jordan Jackson ja sõbrad
18:30 - Diana Denissova moešõu
19:00 - dokumentaalfilmi esilinastus (filmi autor Oleg Bessedin)

Oleg Bessedini film "Mälestused tulevikust. Muuseum inimeses".
Dokumentaalfilm Eesti kunstnikust. Filmivõtted toimusid mitme aasta jooksul nii Ida-Virumaal kui ka mujal Eestis. Kasutati kunstniku isiklikku foto-ja videoarhiivi.
Tegemist on dokumentalistikaga, mis jutustab kaasaegse kunstniku elust, sisaldab kolleegide, kunstiteadlaste ning metseenide arvamusi. Ainulaadne film jutustab noore kunstniku loomingu eest.
Filmi kestus 45 minutit. Filmi operaator ja režissöör on Oleg Bessedin.

Sissepääs on tasuta, kuid festivali külastajaid kutsutakse tegema heategevuslikku panust, aitamaks viia täide Matveika arengukeskuse laste unistusi.

Ootame Teid 8. märtsil Tartu Ülikooli Narva kolledžis aadressil Raekoja plats 2. Eelregistreerimine toimub kivistikelena@gmail.com meili teel.


Elena Kivistik
kivistikelena@gmail.com

Lisatud 28.02.2019, 13:01
Muudetud 04.03.2019, 09:51

eelmine järgmine