Narva linn


Narvas algab Põhjamaade nädal

Täna, 11. novembril algav iga-aastane Põhjamaade nädal tutvustab põhjamaalaste pidusid ja traditsioone. Viieaastaseks saava ürituse kavast leiab nii filmi-, sauna- ja kokandusõhtuid kui ka näituseid ning teemakohtumisi. Põhjamaade nädal toimub 11.-17. novembrini.

Nädala avab rahvusvaheliselt tunnustatud jutuvestja Meg Nömgård, kes pajatab Põhjamaade muinasjutte ja legende. Üritus toimub täna, 11. novembril Narva keskraamatukogus algusega kell 17.30. Meg Nömgårdi juhendamisel toimub teisipäeval, 12. novembril ka koolitus, kus ta räägib jutuvestmisest kui olulisest elemendist piirkonna maine kujundamisel ning õpetab lugusid looma.

Põhjamaa nädala põhisündmus, meeleoluõhtu Pidu Põhjalas, leiab aset kolmapäeval, 13. novembril kell 18.00 Vaba Lava Narva teatrikeskuses. „Vestlusvormis kohtumisest võtavad osa Põhjamaade suursaadikud. Arutame, mille poolest erinevad põhjamaade tavad ja mis on neil ühist. Samuti, millised on traditsioonid, mida põhjamaalased meenutavad soojusega südames ja mis annavad jõudu elus edasi liikuda, naeratada ning jagada seda soojust ja rõõmu. Uurime, milline on üks tõeline Põhjamaade pidu. Arutelu toimub hubases õhkkonnas Vaba Lava suures saalis, mis üheks õhtuks muudab ilmet,“ sõnas Põhjamaade nädala projektijuhi Jevgeni Timoštšuk.

Selgi korral on Põhjamaade nädala tegevuste valik mitmekesine. Teisipäeval, 12 novembril toimub õpetajatele ja koolijuhtidele suunatud üritus, kus koos Nord ülikooli dotsendi Nayr Corria Ibrahimiga arutatakse kakskeelse õppe teemadel. Kokandushuvilised saavad reedel, 15. novembril tutvuda Norra köögikunstiga, selle traditsioonide ja saladustega.

Kirjandushuvilised on oodatud laupäeval, 16. novembril toimuvale kirjanduslikule lõunale, kus Põhjamaade kirjandusnädala soovitusliku teosena loetakse ette katkendeid Karen Blixeni raamatust ”Babette’i pidusöök”, tutvustatakse autori teisi teoseid ning näidatakse ka samanimelist Taani filmi. Nädala jooksul linastub Narva Apollo kinos kolm värsket Põhjala filmi ning avatakse mitmed näitused.

Põhjamaade nädalale paneb punkti suur saunapidu. Laupäeval, 16. novembril kell 16.00 avatakse Narva kolledžis fotograaf Heli Blåfieldi ja kirjanik Ville Blåfieldi dokumentaalfotonäitus ”Saunarahvas”. Kell 18.00 on aga kõik huvilised oodatud saunatama. Narva Joaoru rannahoone juurde tuuakse selleks õhtuks kaks mobiilset sauna: Kaitseliidu Alutaguse Maleva autosaun ja Orava talu ratastel saun.

Valdav osa Põhjamaade nädala sündmustest on huvilistele tasuta. Põhjamaade nädala täpsem kava on üleval kodulehel www.norden.ee või facebookis.

Põhjamaade nädal toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse eestvedamisel ja koostöös paljude heade partneritega: Põhjamaade saatkonnad Eestis, Soome Instituut, TÜ Narva Kolledž, Narva Apollo kino Astri, Narva Keskraamatukogu, SA Narva Linna Arendus, Citrus Project, Eesti Keele Maja Narvas, Vaba Lava Narva ja kohvik Muna.

Rohkem infot:

Jevgeni Timoštšuk
PMN Eesti esinduse Narva filiaali programmi koordinaator
jevgeni@norden.ee / tel 5158904

Angelika Lebedev
PMN Eesti esinduse kommunikatsiooninõunik
angelika.lebedev@norden.ee / tel 55648008


Teate edastas:
Maria Kullamägi
maria.kullamagi@gmail.com / tel 5214678Vaata veel:

2019 Kinoff Narva

Narva - Eesti sügispealinn: november

Lisatud 11.11.2019, 11:48
Muudetud 11.11.2019, 12:06

eelmine järgmine