Narva linn


Saksamaa suursaadik viibis Narvas

13. novembril külastas Narva linna Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Proua Christiane Constanze Hohmann, Visiidi raames kohtus ta Narva linnapea Aleksei Jevgrafoviga.

13XI2019 Narva / Foto: Nelli Aleksandrova

Diplomaadiga arutleti linna elu erinevaid küsimusi, nii haridusest kui ka kultuurist, jutustati tuleviku projektidest ja linna arenemise plaanidest.

Kokkusaamise käigus külalistega arutleti igasuguseid suhete ja partnerluse edaspidise arenemise perspektiive. Narva linnapea väljendas huvi probleemide lahendamise vastu, millistega on kokku puutunud Saksamaa idapool.

Nagu jutustas Kristina Homann, peale Saksamaa taasühinemist paljud linnad on kokku puutunud majandus- ja sotsiaalprobleemidega. See oli iseloomulik paljude tööstuslikute postnõukogu ruumi linnade jaoks, sealhulgas Narva jaoks. Praegu Saksamaa jätkab otsinguid nende linnade probleeme lahendamiseks ja on valmis jagama kogemust.

13XI2019 Narva / Foto: Nelli Aleksandrova

"Üks meie eesmärkidest on saada kogemust ja teadmisi edukalt arenevatelt linnadelt. Meil on palju üldist Saksamaa idaosaga, ja me loodame, et meie koostöö Saksa saatkonnaga ja linnadega jätkub edasi," - ütles Aleksei Jevgrafov.

Narva linna visiidi jooksul külastasid külalised ka Tartu Ülikooli Narva kolledžit.

Proua Christiane Constanze Hohmann on Saksamaa suursaadikuks Eestis alates 2019. aasta juulist.


Nelli Aleksandrova
Narva Linnakantselei nõunik
nelli.aleksandrova@narva.ee

Lisatud 18.11.2019, 17:13
Muudetud 18.11.2019, 17:42

eelmine järgmine