Narva linn


Narva kolledž tähistab Tatjanapäeva säravalt ja meeleolukalt

Reedel, 25. jaanuaril tähistavad Tartu Ülikooli Narva kolledži üliõpilased Tatjanapäeva. Tatjanapäev on traditsiooniline vene üliõpilaste püha, mille puhul toimub Eesti piirilinnas tõrvikurongkäik ja esmakursuslaste pühitsemine üliõpilaseks.

Tudengipäev ei möödu ilma rongkäiguta, mis saab alguse kolledži hoone juurest. Rongkäigus osaleb kogu kolledžipere ning ka kolledži sõbrad. Tõrvikurongkäik algab kell 19.00 Narva kolledži hoone juurest.

Foto: Anna Markova, anna.markova@ut.ee

Traditsiooniliselt saavad ristitud ja seega tudengkonna osaks mitte ainult üliõpilased, vaid ka Narva linna tähtsad kohad. Aastatega oli ristitud Puškini mälestusmärk, Rootsi lõvi, TÜ Narva kolledži ühiselamu, LAD-keskus, Art Club Ro-Ro, Narva linnus. Sellel aastal ristime rebaseid värskelt peale remondi avatud kultuurimajas "Rugodiv".

Päeva pidulik osa algab kell 20.00 Tartu Ülikooli Narva kolledži fuajees. Külla tulevad mitte ainult kolledžipere, vaid ka palju külalisi ja sõpru, kuid kõige tähtsamad külalised on täna ikka esmakursuslased. Esimene eksamisessioon on nende jaoks juba selja taha jäänud, aga täieõiguslikuks üliõpilaseks saamiseks on vaja läbida "ristimisrituaal". Tudengi nime auga kandmiseks on vaja läbi teha mõningad katsed, mille vanemate kursuste üliõpilased on ette valmistanud. Kolledžis annavad esmakursuslased piduliku vande ja neile kingitakse sini-kollased kolledžiteklid.

Piduliku osa ning selle järgneva pidutsemise teemaks on "Maailma kino meistriteosed". Kõik endised, praegused ning igavesed tudengid on teretulnud!

Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva kolledž
E-post: anna.markova@ut.ee | tel. 7401912
Raekoja plats 2, Narva linn 20307, Eesti Vabariik | www.narva.ut.ee

Lisatud 21.01.2019, 15:33
Muudetud 21.01.2019, 15:48

eelmine järgmine