Narva linn


Pähklimäe terviserajad tähistavad oma 10. sünnipäeva

Neljapäeval 15. detsembril kell 12.00 tähistatakse Narvas Äkkekülas Pähklimäe terviseradade 10. sünnipäeva, esitletakse tulevikuplaane ning SA Eesti Terviserajad annab Narva radade hoolduseks üle rajahooldustehnika – ATV ja suusarajamasina.

“Eesti Terviserajad SA seisab üle Eesti selle eest, et inimesed liiguksid rohkem ja kõigil oleks võimalik liikumisharrastuseks aastaringselt tasuta kasutada kodulähedaseid terviseradasid. Oleme Narva Pähklimäe terviseradasid koostöös Narva linnaga arendanud 10 aastat ja meil on hea meel, et see koostöö jätkub ning sihime arendustegevustega juba uusi sihte. Kõik selleks, et värskes õhus liikumine oleks Narva elanikele veelgi nauditavam,” ütles SA Eesti Terviserajad juht Alo Lõoke.

Pähklimäe terviseradade arendamine algas 2006. aastal, kui toimusid esimesed talgutööd suusaentusiastidega. Tänaseks on Äkkekülas 4,3 km valgustatud terviseradu, mis on narvakate seas populaarsed ja pakuvad talvel suusarõõmu ja suvel teisi liikumisharrastuse võimalusi. 2016. aastal pälvis Äkkeküla Eesti parima tervisespordirajatise tiitli ning raja eestvedaja Vladimir Všivtsev kuulutati Ida-Virumaa aasta tegijaks 2015.

“Äkkeküla on Narva linnas väga tähtis rajatis. Narva linna metsaäär on muutunud 10 aastaga tõeliseks spordi-, puhke- ja looduskeskuseks, mis kasvatab keskkonnateadlikkust ja populariseerib liikumist. Äkkeküla üritusi külastatakse ka mujalt Eestist ja välismaalt. Tänu kaasaegsele tehnikale sobivad Äkkeküla suusarajad suusatamiseks ka siis, kui linn on lumest puhas. Eriti suured tänusõnad on Äkkeküla arendamise eest SA Eesti Terviseradadele, Narva linnale ja kõikidele teistele toetajatele, kelle seas ka Narva linna elanikud,” ütles Pähklimäe Terviseradade eestvedaja Vladimir Všivtsev.

2017. aastal jätkatakse Äkkeküla arendamist koostöös SA Narva Linna Arenduse, SA Eesti Terviserajad ja Kultuuriministeeriumiga. Plaanis on uue suusastaadioni, suusasilla, biatloni lasketiiru aluse rajamine ning kelgunõlva ja talvepargi arendamine. Lisaks luuakse vajalikud eeldused kunstlume tootmiseks.

“Narvakad on teinud head tööd liikumisharjumuste propageerimiseks nii noorte kui ka täiskasvanute seas. Keskuse edasiarendamine loob veelgi paremaid ja mitmekülgsemaid võimalusi värskes õhus ning looduses liikumiseks ja sportimiseks,” lisas Lõoke.

SA Eesti Terviserajad on asutatud 2005. aastal Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia AS-ide poolt. Eesmärgiks on kindlustada enamikule Eestimaa elanikkonnast terviseradade võrgustiku kättesaadavus aastaringseks ja tasuta liikumisharrastuseks. Hetkeseisuga on Eestis üle 100 terviseraja ning 26 siseterviserada.


Alo Lõoke
juhataja
SA Eesti Terviserajad
alolooke@gmail.com
+372 525 3801
www.terviserajad.ee

Vladimir Vshivtsev
Narva Pähklimäe Terviserajad
vovav@akkesport.net

Lisatud 15.12.2016, 09:24
Muudetud 15.12.2016, 12:49

eelmine järgmine