Narva linn


Kuzja Zverevi ja Jelena Kuznetsova ühisnäitus "Koos"

Alates 20. aprillist on Narva muuseumi kunstigaleriis avatud Kuzja Zverevi (Vladislav Kuznetsov) ja Jelena Kuznetsova ühisnäitus "Koos".

Näituse pealkiri ei ole juhuslik, sest mõlemad kunstnikud õpisid koos Jaroslavli kunstikoolis ja Kostroma pedagoogikainstituudi kunsti- ja graafikateaduskonnas, koos asutasid kunstistuudio „Stupeni“ ning koos on nad ühist eluteed käinud enam kui 35 aastat.

Kuzja Zverev (Vladislav Kuznetsov) on tuntud eesti kunstnik, Eesti Kunsnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige, kes on osalenud arvukatel rahvusvahelistel ja vabariiklikel näitustel. Tema tööd on Narva muuseumi, Tartu kunstimuuseumi ja Eesti kunstimuuseumi (KUMU) ning mitmete vene muuseumide kogudes.
Kunstnikul on omapärane loomestiil nii maalis kui graafikas, tema filosoofilist maailmavaadet võib näha igas loodud kujus. Näitusel „Koos“ näitab ta mahlakal viisil valminud maale, mille tegelaskujuks on päris tihti tema ise.

Jelena Kuznetsova on Narva kunstnik, pedagoog, kunstistuudio "Stupeni" juhataja, aastatel 2006-2017 Narva kunstiühingu „Vestervalli“ näituste korraldaja, paljude näituste osaleja. Tema tööd asuvad erakogudes Saksamaal, Poolas, Venemaal, Soomes jne.
Kunstniku olek ja ümbritseva maailma nägemine kajastuvad tema töödes. Kunstniku loomingus on tähtsamail kohal emotsioonid ja värv.

Näitus "Koos" on kunstnikupaari esimene ühisnäitus, mis selgitab välja nende kunsti kokkupuutepunkte ning toob teravalt esile nende ande eripärad.

Kuzja Zverevi ja Jelena Kuznetsova ühisnäitus "Koos"

Näitus on avatud kuni 3. juunini 2018.

Näituse kuraator:
Jelena Kuznetsova, tel. 58360120.

Narva muuseum

Lisatud 16.04.2018, 16:12
Muudetud 16.04.2018, 16:31

eelmine järgmine