Narva linn


Petrozavodskisse rajati Narva allee

4.-7. oktoobril külastas Narva linna esindus oma sõpruslinna Venemaal Petrozavodski. Narva linna esindasid linnapea Tarmo Tammiste, Narva Linnavolikogu liige Vladimir Mižui ja linnaaednik Ljudmila Morina. Külaskäik oli planeeritud Narva allee avamise ajaks Petrozavodski Pioneeride pargis.

Park rajati 1972. aastal. Üheks pargi projekti autoriks oli ka Eesti arhitekt Jüri Karma.

5. oktoobril toimus peale suurt rekonstrueerimist pargi pidulik taasavamine, kus osalesid ka narvakad. Meie linna esindajad kinkisid Petrozavodskile 11 õunapuud. Petrozavodski ja Narva linnapeade ühisel juhatamisel rajati parki õunapuude allee.

2018 okt., Petrozavodsk/ Foto: Ljudmila Morina

Tarmo Tammiste sõnas, et allee loomise ideed arutati käesoleva aasta juunis Petrozavodski linna päeva toimumise ajal. "Mulle väga meeldis see idee, sest sõprus Narva ja Petrozavodski vahel kestab juba üle 10 aasta. Nende aastate jooksul realiseeriti erinevaid ühisprojekte, ma olen kindel, et meievaheline koostöö toimib ka tulevikus arendades erinevaid elusfääre. Sõprussuhted Petrozavodskiga on hea näide, et sõprus erinevate linnade vahel ei ole mitte ainult allkirjastatud koostööleping paberil, vaid koostöö ja sõprussuhted toimivad ka reaalselt."

2018 okt., Petrozavodsk/ Foto: Ljudmila Morina

Petrozavodski linnapea Irina Mirošnik lausus, et allee jaoks valitud ala on väga ilus ja heakorrastatud ning see kaunistab linna ja jääb meenutama Narva linna kauaks ajaks.

2018 okt., Petrozavodsk/ Foto: Ljudmila Morina

Külaskäigu raames kohtus Narva linna esindus ka Petrozavodski esinduskogu ja linnavalitsuse liikmetega, vahetati kogemusi mõlemate linnade aktuaalsematel teemadel. Samuti toimus kohtumine Petrozavodski Eesti kultuuriseltsi liikmetega.

2018 okt., Petrozavodsk/ Foto: Ljudmila Morina

Narva linnaaednik Ljudmila Morina tutvus Petrozavodski linnas läbiviidavate heakorrastustöödega ning külastas parke ja skvääre.


Nelli Buinitskaja
Narva Linnakantselei avalike suhete nõunik
nelli.buinitskaja@narva.ee

Lisatud 09.10.2018, 13:01
Muudetud 09.10.2018, 16:24

eelmine järgmine