Narva linn


Toomas Altnurme näitus "Oaas"

Näituse avamine toimub 4. märtsil 2019. aastal kell 16:00 Narva Kunstikoolis (Kreenholmi 25).

Oaas on kõrbest ümbritsetud piiratud ulatusega viljakas ala. Oaasid paiknevad tavaliselt seal, kus põhjaveehorisont lõikub maapinnaga ja kus seetõttu tekivad allikad ja järved. Kõrbi läbivad kaubateed kulgesid enamasti läbi oaaside. Praegu asuvad neis kohtades linnad.

Al Ain on oaas Omaani piiril Araabia Ühendemiraatides, kus kunstnik Toomas Altnurme on oma viimased 5 aastat tegelenud loominguga, õpetades kunsti- ja disainitudengeid Araabia Ühendemiraatide Ülikoolis.

Kunstnikust:

Toomas Altnurme on rahvusvaheliselt tunnustatud maalikunstnik ja skulptor, kes on õppinud Aasias kujutavat kunsti (Tais Rajamangala Ülikoolis, Lõuna-Koreas Kyonghee, Seouli Rahvusülikoolis, lisaks magistratuur Hongik Ülikoolis Seoulis). Tema töid leidub ligi 50 riigis - erakogudes, muuseumides ja avalikus ruumis skulptuuridena.

Altnurme monumentaalvorme võib leida järgmistes paikades:
USA, Lõuna-Carolina; Kanada, Quebec; Venemaa, Pensa; Tšiili, Carretas; Brasiilia, Brusque; Costa Rica, Cauhita; Taiwan Shimen; Jaapan, ShinJuku; Tai, Bangkok; Indoneesia, Bali; Singapur; Lõuna-Korea, Seoul Taani, Hojer; Prantsusmaa, Saint Henry; Saksamaa, Bayern; Inglismaa, Exmoor; Hispaania, Cervera; Läti, Biksere; Leedu, Panevezys; Araabia Ühendemiraadid.

Eestis asuvad tema teosed lisaks erakogudele ka Eesti Kunstimuuseumis ning Tartu Kunstimuusemis. Avalikus ruumis võib Altnurme taieseid leida nii Tallinna, Pärnu kui ka Paide parkides.

Hetkel töötab Toomas Altnurme kujutava kunsti õppejõuna Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis.

Näitus jääb avatuks 4. märtsist kuni 19. aprillini.


Endi Streff
Narva Kunstikooli arendusjuht
tel 3571552, tel 56644654
it@narvakunstikool.ee

Lisatud 27.02.2019, 13:29
Muudetud 27.02.2019, 13:53

eelmine järgmine