Narva linn


Emakeelenädal Narva kolledžis

Tartu Ülikooli Narva kolledž tähistab emakeelepäeva mitme erineva üritusega, mis on suunatud nii koolinoortele kui täiskasvanuile. Esimene neist, kohtumine laste- ja noorsookirjaniku Aidi Vallikuga, toimub kolmapäeval, 13. märtsil. Tartu Ülikooli Narva kolledži emakeelepäeva tähistamine on avalöögiks eesti keele aastale pühendatud üritustesarjale, mis kestab detsembrini.

„Käesolev aasta oli Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud eesti keele aastaks, et arvukate sündmuste ja tegevustega väärtustada eesti keelt ning tähistada eesti keele seadustamist riigikeelena sada aastat tagasi. Tartu Ülikooli Narva kolledž ei saanud sellest toredast ettevõtmisest kõrvale jääda,“ kommenteeris TÜ Narva kolledži eesti keele assistent Aime Jaagus: „Nimelt, jagati kolledžis terve aasta kuude kaupa erinevate keele teemade vahel: märts on emakeele-, aprill – eesti keeleteaduse, mai – terminoloogia ja oskuskeele, juuni – keele staatuse ja maine, juuli – laulupeo-, august – rahvuskaaslaste, september – keeleõppe ja tõlkijate, oktoober – lugemise ja mängu-, november – eestikeelse teaduse ja keeletehnoloogia ning detsember – eestikeelse hariduse kuu. Ees meid ootab huvitav aasta, täis põnevaid üritusi, kontserte ja näitusi.“

Emakeelenädal algab kolmapäeval, 13. märtsil kell 13:00 kolledži galeriisaalis, kus oma loomingut ja kirjaniku- ning kirjastajatööd tutvustab Aidi Vallik, ürituse külastajatel on võimalik osta autori raamatuid ning võtta autogrammi. Emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10:15 kirjutame ühiselt Vikerraadio e-etteütlust. Pärast seda tutvustame keeleõppe programmi Speakly ning vaatame dokumentaalfilmi "Keeleseaduse sünnilugu". Emakeelepäeva kõne peab TÜ Narva Kolledži direktori kt Mai-Liis Palginõmm, kõnele järgneb ühislaulmine ja tordisöömine. Päeva teises pooles, algusega kell 13.00, toimub spontaanse kõne võistlus, kus osalevad Ida-Virumaa gümnaasiumiõpilased. Emakeelenädalale tõmbab joone alla reedel, 15. märtsil kell 10:00-14:00 toimuv V Hansenist Tammsaareni võistulugemine. Emakeelenädala üritused on avatud kõigile huvilistele.

Emakeelenädala kava ja info muude Narva kolledži ürituste kohta on leitav kolledži veebilehel.


Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva kolledž
E-post: anna.markova@ut.ee | tel. 7401912
Raekoja plats 2, Narva 20307, EESTI VABARIIK | www.narva.ut.ee

Plakat

Lisatud 11.03.2019, 12:37
Muudetud 11.03.2019, 13:17

eelmine järgmine