Narva linn


Narva Energiajooks 2019

8. juunil toimuval Ida-Virumaa suurimal rahvaspordisündmusel Narva Energiajooksul selgitatakse juba üheksandat korda Eesti meistrid poolmaratonis. Stardis on Eesti parimad pikamaajooksjad.

Kell 11:00 startiva 21,1 kilomeetri pikkuse poolmaratoni distantsi favoriitideks on Tiidrek Nurme Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, Roman Fosti Sparta Spordiseltsist ja Ibrahim Mukunga. Poolmaratonis on oodata põnevat vastaseisu, sest Mukunga on sel kevadel võitnud kõik jooksuvõistlused, milles osalenud. Tiidrek Nurme omakorda jooksis aprillis uue isikliku rekordi maratoni distantsil ajaga 2:13:40. Narva Energiajooksude üheksa aastase ajaloo kiireima poolmaratoni aja 1:03:55 jooksis 2018. aastal Dominic Kiptarus.

Naistest on poolmaratonis favoriitideks eelmisel aastal hõbedale tulnud Kaisa Kukk, klubist Treeningpartner ning mullu pronksmedali võitnud Olga Andrejeva Sparta Spordiseltsist. Meistritiitlit läheb püüdma ka Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindaja Liina Luik.

Kell 14:00 startiv Narva Energiajooksu 6-kilomeetrine distants jooksjatele, käijatele ja kepikõndijatele toob starti rekordiliselt üle 2000 liikumisharrastaja.

Narva ja Virumaa inimestel ning kõigil teistel Narva Energiajooksule saabujatel tasub kaasa võtta ka lapsed. Laupäeval kell 11:30 algavad rannahoone juures Joaoru saarel lustakad Mesikäpa lastejooksud, millest osavõtt on kõigile tasuta. Lastejooksudele on oodatud kõik lapsed vanuses 2-12. Soovitav on kohapeal aja kokkuhoidmiseks lapsed eelregistreerida veebilehel www.jooks.ee.

Eesti meistrivõistluste ja Energiajooksu autasustamistseremooniad toimuvad Joaorus, võistluskeskusesse püstitatud laval, kus annab sportliku laupäeva lõpetuseks tulise kontserdi armastatud artist Koit Toome.

Narva Energiajooks on Eesti Energia, Narva linna, Kultuuriministeeriumi ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud sündmus, mille eesmärk on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Energiajooks on ühtlasi ka Eesti suurima rahvaspordisarja Selver Linnajooksud neljandaks etapiks.

Nii poolmaratoni, kui ka kuuekilomeetrise distantsi lõpetajad saavad kaela erikujundusega Narva Energiajooksu medali.

Eesti ühe kauneima rajaga jooksule on võimalik registreerida kodulehel www.jooks.ee kuni reede (7. juuni) õhtu kella 17.00-ni ning laupäeva (8. juuni) hommikul Narva linnas Joaorus.

Lisainfo:
Kadi Möller
Narva Energiajooksu sekretariaadijuht
kadi@jooks.ee
www.jooks.ee

Lisatud 05.06.2019, 14:05
Muudetud 05.06.2019, 14:31

eelmine järgmine