Narva linn


Peaminister kohtus Narva linna juhtidega

9. juulil toimus Narva Linnavolikogu ruumides Eesti Vabariigi peaministri Jüri Ratase kohtumine Narva Linnavolikogu esimehe Irina Janovitši ja Narva linnapea Aleksei Jevgrafoviga.

09VII2019: peaminister kohtub Narva linna juhtidega

Kohtumise käigus rääkisid linnapea ja linnavolikogu esimees peaministrile Narva linna uutest projektidest, lähimatest plaanidest ja ka probleemidest.

Üks peamisi arutlusteemasid oli olukord Narva elektrijaamades. Pooled arutasid lahendusi, mis aitaksid piirkonna elanikel muudatustega paremini kohaneda. Kohtumisel rõhutas Ratas, et riik jätkab Ida-Virumaa toetamist.

Räägiti ka uue riigigümnaasiumi ehitamise valmisolekust. Gümnaasium peab Narvas alustama tööd hiljemalt aastal 2022.

Kokkusaamise lõpus pakuti peaministrile läbi vaadata Kreenholmi staadioni objektide rekonstrueerimise võimalusi koostöös riigiga, et siin oleks võimalik läbi viia suuri spordi- ja kultuuriüritusi ning luua kergejõustiku treeningbaas.

"Narval on vaja uut kaasaegset staadioni, mis võimaldas läbi viia rahvusvahelisi jalgpallimänge ja samuti kergejõustikuvõistlusi, kuhu tuleksid fännid kogu Eestist. Peale spordivõistluste võiks staadion olla kohaks, kus viiakse läbi riigitasemel kultuuriüritusi, näiteks laulupidusid. Narva on Eesti suuruselt kolmas linn, ja ta väärib, et siin läbi viia selliseid tähtsaid üritusi", seletas linnapea Aleksei Jevgrafov.

9. juulil toimus samuti Narva linnapea kohtumine rahvastikuminister Riina Solmaniga. Kohtumisel Aleksandri kirikus (hoone on riigiomand) arutlesid pooled kirikuhoone renoveerimise võimalusi ja seda, mis oleks kirikuruumi mõiste ja eesmärk tulevikus.


Nelli Buinitskaja
Narva Linnakantselei nõunik
nelli.buinitskaja@narva.ee

Lisatud 11.07.2019, 09:59
Muudetud 11.07.2019, 15:57

eelmine järgmine