Narva linn


Kohtutäiturite tasuta nõustamisnädalal käis enim nõustatavaid Narvas

Eelmisel nädalal olid kohtutäiturite bürood taas avatud kampaania "Kohtu Täituriga" raames tasuta õigusabiks ja võlanõustamiseks. Narva kohtutäitur Tatjana Afanasieva juures käis nõustamisel 27 inimest. Selline aktiivsus näitab, et inimesed vajavad abi enda võlaprobleemidega tegelemiseks.

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda nõustab inimesi võlgnevuste likvideerimisel ja õigusnõuga kogu täitemenetluse jooksul, kuid oluline on, et nõustada saab vaid neid inimesi, kes ise soovivad võlgnevustega tegeleda ja leida lahendusi nende likvideerimiseks. Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja kantsler Kristi Hunt tunnustab neid tublisid inimesi, kes soovivad oma võlgnevustega tegeleda.

Nädala jooksul enim tasuta nõustanud Narva kohtutäituri Tatjana Afanasieva sõnul olid küsimused seotud elatusmiinimumi ning võlgade aegumisega. Tatjana Afanasieva hinnangul on selline nõustamine väga vajalik, sest kohtutäitur on kindlasti üks väheseid inimesi Eestis, kes täitemenetlust läbinisti tunneb ja suudab võlgnikku aidata, kuid kahjuks plaanib Justiitsministeerium kavandatava reformiga seda süsteemi muuta.

Inimesed vajavad abi enda võlaprobleemidega tegelemiseks. "Kohtutäitur on võlgniku jaoks esmane kontakt, kelle poole peaks pöörduma ja seda just kohtu poolt väljamõistetud võlgnevuste puhul," sõnas Tatjana Afanasieva.

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda on oluline organisatsioon Eesti õigus- ja majanduskeskkonna kaitse tagamisel, sest ühiskonnaliikmete õiguskuulekus on üks riigi tugisambaid ja oluline väärtus ühiskonnas. Koda seisab seaduskuulekuse kasvatamise eest läbi inimeste nõustamise, noortele korraldatavate koolituste ja õigusloome ettepanekute tegemise. Tahame, et iga ühiskonna liige saaks aru, kui oluline on oma rolli teadvustamine riigi kodanikuna just nendes situatsioonides, mis on seotud rahaliste kohustuste ja võlaõiguslike lepingutega.

Järgmine kampaania "Kohtu Täituriga" nõustamise periood on 12.-16.08.2019.
Nõustamine toimub eelregistreerimise alusel.

Virumaa
Narva kohtutäitur Tatjana Afanasieva, registreerimine: narva.taitur@taitur.just.ee, aadress: A. Puškini tn 20-M1 (I korrus), Narva.
• Rakvere kohtutäitur Raigo Pärs, registreerimine: raigo.pars@taitur.just.ee, aadress: Laada 20, Rakvere.

Harjumaa
• Ühinenud Kohtutäiturid büroo, aadress: Rävala pst 5, Tallinn:
- Tallinna kohtutäitur Hille Kudu, registreerimine: buroo.kudu@taitur.net;
- Tallinna kohtutäitur Kristiina Feinman, registreerimine: buroo.feinman@taitur.net;
- Tallinna kohtutäitur Arvi Pink, registreerimine: buroo.pink@taitur.net;
- Tallinna kohtutäitur Risto Sepp, registreerimine: buroo.sepp@taitur.net.
• Tallinna kohtutäitur Mati Kadak, registreerimine: Mati.kadak@taitur.just.ee, aadress: Kentmanni tn 21/Liivalaia tn 27/Kaupmehe tn 14, II korrus (sissepääs Kaupmehe tänava poolt).
• Tallinna kohtutäitur Elin Vilippus, registreerimine: elinvilippus.buroo@taitur.vilippus.ee, aadress: A. Lauteri 5, Tallinn.
• Tallinna kohtutäitur Katrin Vellet, registreerimine: info@vellet.ee, aadress: Rotermanni 5, Tallinn.

Tartumaa
• Tartu kohtutäitur Anne Böckler, registreerimine: Anne.Bockler@taitur.just.ee, aadress: Õpetaja 9a, Tartu.
• Võru kohtutäitur Taive Peedosaar, registreerimine: Taive.Peedosaar@taitur.just.ee, aadress: Jüri tn 43, Võru.


Lisainfo:
Kristi Hunt
kristi.hunt@kpkoda.ee, tel 6463773.

Lisatud 23.07.2019, 07:57
Muudetud 23.07.2019, 08:23

eelmine järgmine