Narva linn


Kinoõhtu Narva Keskraamatukogus

Esmaspäeval, 17. veebruaril kell 17:00 kutsub Narva Keskraamatukogu kõiki huvilisi kinoõhtule vaatama dokumentaalfilmi "Orro pargi lood".

Kirde-Eesti.
Ida-Virumaa.
Nende kohtade üheks vaatamisväärsuseks on Soome lahe kõrge kallas. Sellele sööstab oma veed Pühajõgi, mis voolab läbi Toila aleviku läheduses oleva Oru pargi. Need kohad on rikkad huvitavate sündmuste ja läbipõimunud inimsaatuste poolest. Kuidas ia miks on omavahel seotud Toila, iidne Šeremetjevi bojaarisuguvõsa ja sama kuulus Jelissejevi loss? Kuidas on see seotud Eesti esimese presidendiga – Konstantin Päts’iga? Kuhu kadus see luksuslik hoone? Keda veel peale Igor Severjanini innustasid Toila lossi ja pargi vaated? Kõikidest nendest ja muudest Toila "pärli" ajaloo momentidest räägib teile vaatamiseks pakutud film "Orro pargi lood".

Film "Orro pargi lood" tunnistati 2012. aastal 47. üle-eestilisel amatöörfilmide festivalil parimaks, võitis nominatsiooni "Promo-filmid turismidünastiatest" III rahvusvahelisel turismifilmide festivalil "Kinovras" Veliki Novgorodis (Venemaa), XIII rahvusvahelise telekinofoorumi "Vmeste" konkursil osaleja.

Film on vene keeles.
Sisepääs on tasuta.

17II2020 Narva Keskraamatukogu film Orro pargi lood

Info:
tel 3594360

Lisatud 11.02.2020, 10:19
Muudetud 11.02.2020, 10:43

eelmine järgmine