Narva linn


Ida-Eesti regionaalse kriisikomisjoni erakorraline istung seoses eriolukorraga

Seoses koroonaviiruse leviku ja valitsuse kehtestatud eriolukorraga toimus 17. märtsil Ida-Eesti regionaalne kriisikomisjoni laiendatud istung, millest võtsid osa regionaalsete riigiasutuste ja omavalitsuste juhid ning esindajad. Ida päästekeskuse esindajad kogunesid Ida päästekeskuse Jõhvi kontoris, teised osalejad olid kaasatud skype kaudu.

Kriisikomisjoni juht Ailar Holzmann andis ülevaate pääste regionaalse staabi tegevustest. Ida päästekeskuse staap alustas tööd 14. märtsil kell 15.00 ning selle põhilised töösuunad on Ida päästekeskuse toimepidevuse monitoorimine ja planeerimine, koostöö ja info jagamine kohalike omavalitsuste ja teiste asutuste ettevõtetega ning olukorrapildi kaardistamine. Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann kiidab Virumaa kohalikke omavalitsusi väga hea koostöö eest.

Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup kinnitas, et politsei töö jätkub tavarežiimis, uued meetmed on rakendanud piiri osas.

„Me ei jäta teenindamata ühtegi väljakutset. Abi jõuab iga inimeseni, kes seda vajab, piir peab ja väljastame dokumente. Täna öösel taastati piirikontroll sisepiiril ning kehtestati meetmed välispiiril. Kõik tavapärased teavitusvõimalused töötavad. Kui olukord nõuab kiiret abi ja kohest politsei sekkumist, tuleb helistada numbrile 112 ja kui tuleb teavitada toimunud süüteost, saab esitada avalduse politsei.ee veebilehel.“

Ida häirekeskuse juht Janek Murakas ütles, et alates eilsest päevast töötab uus infotelefon 1247. Numbrilt 1247 saab infot erinevates koroonaviirust ja selle levikut puudutavates küsimustes. Sellelt numbrilt ei saa meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni. Meditsiinialaste nõuannete ja perearsti konsultatsiooniks tuleks endiselt valida number 1220, kus kõnele vastavad meditsiinilise väljaõppega inimesed.

Janek Murakas sõnul helistavad hetkel häirekeskusesse rohkem üksikud vanainimesed, kellel hakkavad otsa saama toit ja ravimid.  „Me kindlasti anname nendele kohaliku omavalitsuse kontakte, kuhu pöörduda,  instrueerime otsima infot kodulehtedelt."

Janek Murakas pööras tähelepanu, et helistades telefonile 112 võib juhtuda nii, et on vaja natuke oodata, kuna liin võib olla vahepeal koormatud.

„Üldiselt suudame kõnele vastata minuti jooksul, seega palume inimestel vajadusel oodata mitte kõnet katkestada kui kohe ei vastata," - rahustas Murakas.

Omavalitsuste juhid ja esindajad teavitasid, et kõige suurem mure on kaitsevahendite puudumine, oma ülesannetega nad saavad hakkama, abivajajaid aidatakse ja probleeme lahendatakse operatiivselt. Kindlasti on kõik koolid, klubid ja muud meelelahutusega seotud avalikud asutused on suletud, lasteaiad töötavad kõikides omavalitsuses peale Narva-Jõesuu ja Toila, kus kooskõlas vanematega vald tegi otsuse kaheks nädalaks lasteaiad sulgeda. Toila vallavanem Eve East sõnas, et juhul kui tekib vajadus, kaalub vallavalitsus lasteaedades rühma tasemel tööle panemist.

Paljud omavalitsused on oma töö ümber korraldanud eesmärgiga vähendada inimeste kontakte,  need ametnikud, riigiasutuste ja omavalitsuste töötajad, kellel on võimalus on kodukontori tööl, aga elanike teenindamine käib kas telefoni- interneti teel või ettehelistamisel ja kokkuleppel võib ka kohale tulla.

Eesti Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja  Anneki Teelahk ütles, et Töötukassa peatas vähemalt kaheks nädalaks klientide nõustamise ja teenindamise maakondlikes osakondades/büroodes kohapeal. Kliente nõustatakse ja avaldusi võetakse vastu telefoni teel, e-kanalites või posti teel. Lisaks täna avati internetikeskkonnd, kus tööandjad saavad panna üles oma ajutised tööpakkumised ja tööd vajavad inimesed saavad kiiresti tööandjatega ühendust võtta. Ajutiste tööde e-keskkonnaga saab tutvuda Töötukassa veebilehel.

Järgmine erakorraline kriisikomisjoni istung toimub järgmisel kolmapäeval 25. märtsil.


Päästeamet

Lisatud 18.03.2020, 09:30
Muudetud 18.03.2020, 09:58

eelmine järgmine