Narva linn


Eriolukord on lõppenud, piiranguid leevendatakse samm-sammult

Valitsuse 16. mai otsuse kohaselt lõppes pühapäeva, 17. mai keskööl eriolukord Eestis. Eriolukorra ajal kehtestatud piirangud leevenevad samm-sammult. Kehtima jääb kõige olulisem liikumispiirang ehk 2+2 reegel.

Endiselt jäävad suletuks ööklubid, kasiinod, vesipiibukohvikud, mänguautomaatide saalid jmt meelelahutuskohad. Avalikud üritused mais ja juunis ei ole lubatud.

Erandina on alates 15. maist kuni juuni lõpuni lubatud korraldada eritingimustel selliseid vabaõhuüritusi, kus osalejad viibivad kogu ürituse ajal autos.

Avalikud üritused, näiteks kinoseansid, etendused, kontserdid, konverentsid, laadad, festivalid, ka sise- ja välitingimustes spordivõistlused on lubatud alates 1. juulist. Siseruumides tohib olla maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 500 inimest (ka siis, kui ruumi 50% mahtuvus on suurem). Õues on piirarv 1000 inimest.

Spordivaldkonnas on mai lõpuni lubatud vabas õhus spordi- ja liikumisüritused eritingimustel, kui ühes rühmas on üldjuhul kuni 10 inimest, sealhulgas treener, abipersonal jt. Kõrge intensiivsusega või suuremate kiirustega tegevuste puhul on inimeste soovituslik vahe 20 meetrit (lõikude jooksmine, jalgratta grupisõit vmt).

Alates 18. maist on lubatud korraldada sporditreeninguid siseruumides ja avada selleks spordiklubid, jõusaalid ja ujulad.

Alates 1. juunist on lubatud vabas õhus sportida, treenida, korraldada spordi- ja liikumisüritusi eritingimustel. Kõrge intensiivsusega või suuremate kiirustega tegevuste puhul on inimeste soovituslik vahe 20 meetrit, osalejaid võib olla kuni 100 inimest. Lubatud on ka spordiklubide, sealhulgas jõusaalide ja ujulate avamine sporditreeninguteks siseruumides teatud eritingimustel.

Alates 1. juulist on lubatud sise- ja välitingimustes spordivõistlused pealtvaatajatega. Siseruumides tuleb täita maksimaalselt 50% täituvuse reeglit (kuid mitte rohkem kui 500 inimest) ning õues mitte rohkem kui 1000 inimest.

Loe lähemalt ja tutvu juhenditega, kus nõuded on kirjeldatud detailselt.

Valitsus otsustas lõpetada eriolukorra, tuginedes COVID-19 haigust põhjustava viiruse leviku langustrendile Eestis, mida kinnitab nii valitsuskomisjoni nõustav COVID-19 tõrje teadusnõukoda kui terviseamet. Eriolukorra lõppedes kehtib Eestis tervishoiualane hädaolukord.


Kultuuriministeerium

Lisatud 18.05.2020, 13:23
Muudetud 18.05.2020, 13:49

eelmine järgmine