Narva linn


Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere avatud loeng "Mereteaduse õppetundidest mereriigi mõistliku poliitikani"

14. jaanuaril kell 14:00 toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere avatud loeng "Mereteaduse õppetundidest mereriigi mõistliku poliitikani".

Teadust on aastasadu inspireerinud uudishimu ja toitnud tulemuste rakendamine. Kaasajal sellest enam ei piisa. Teaduselt oodatakse toimetulekut selliste küsimustega nagu toidu-, vee- ja energiajulgeolek, kliimamuutus või inimtervise hoidmine. Eestil on vedanud, sest lisaks põldudele ja metsadele on meil oma meri ja palju rikkusi maapõues.

Et seda rikkust realiseerida nii meie kui ka tulevaste põlvede jaoks, on tarvis nii uusi tehnoloogilisi lahendusi kui ka oskust mõelda raamidest välja.

Kõneleme sellest, kuidas käsitleda meie rikkuse allikaid – merd ja maavarasid – laiemalt, terviklikult, ettevaatavalt ning kuidas saaksime juba praegu mõelda probleemidele, mis alles tulemas.

Teaduste akadeemia roll on tajuda ohtusid, millest me tulevikus ei pääse, preventiivselt leevendada inimmõjusid pikemas ajaskaalas kui valimiste tsükkel ja anda head nõu ka siis, kui seda ei osata küsidagi.

Loeng on avatud kõigile huvilistele ja toimub vene keeles.

Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-mail: anna.markova@ut.ee | tel.: +372 7401912

Lisatud 10.01.2017, 12:53
Muudetud 10.01.2017, 14:36

eelmine järgmine