Narva linn


Töökorras suitsuandur on kõige odavam elukindlustus

Mõnikord õpime teiste inimeste traagilistest vigadest, kuid õnneks on olemas ka teised näited, mis harivad meid läbi inimeste positiivse kogemuse. Tuleohutuse tagamiseks on kahtlemata abi töökorras suitsuandurist, mis aitab tulekahju avastada võimalikult kiiresti. Seda näitavad kaks märtsi alguses juhtunud tulekahju, üks nendest lõppes inimese surmaga, teine aga tänu suitsuandurile lõppes ilma ohvriteta.

5. märtsil sai häirekeskuse Ida keskus teate, et Kohtla-Järve linna korteris on tulekahju. Helistajaks oli naaberkorteri elanik, kes väljus koridori uksele koputamise peale ja nägi trepikojas paksu suitsu ning naaberkorteri lahtist ust. Sündmuskohale jõudnud päästemeeskond alustas koheselt suitsusukeldumisega, hiljem päästjad avastasid põlevast korterist korrus kõrgemal paiknevas korteris teadvusetu naisterahva, kelle elustamine ei andnud tulemusi.

Hukkunud naise tütre sõnul oli korteris suitsuandur, mis paiknes esikus, kuid patarei oli sealt välja võetud ligi kolm nädalat enne tulekahju, mistõttu suitsuandur oma eesmärki ei täitnud. Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo inspektorite sõnul töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur oleks andnud varakult märku põlengust ning naisterahvas oleks väga suure tõenäosusega saanud abi oluliselt varem ning elustamine võinuks olla efektiivne kui naabrid saanuks aru, et toimus on tulekahju. Paraku mängis selle sündmuse korral tõenäoliselt olulist rolli kaotatud ajaline faktor sündmuse tekkimisest teavitamiseni.

8. märtsil teatati häirekeskusele tulekahjust Rakvere linnas asuvas elumajas. Korteris elav ratastooliga mees oli magama jäänud, pliidil kõrbes toit, suitsuandur rakendus tööle. Naabrid äratasid korteriomaniku ja avasid aknad enne päästjate saabumist. Nii aitas suitsuandur avastada tulekahju selle varases staadiumis ja päästis sellega mehe elu.

Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo Urmas Grüningu sõnul teevad päästjad tuleohutuse taseme tõstmiseks inimestega teavitustööd, samuti annavad elanikele juhiseid, kuidas kodudes asjad korda teha, et nende kodud oleks ohutud.

„Eks me aitame ikka oma võimaluste piires, kõike asju me paraku inimeste eest teha ei saa. Aga me saame anda nõu, saame juhtida tähelepanu õigusaktidele, teavitada ja kaasata kohalikku omavalitsust ja teisi koostööpartnereid. Kindlasti see, et kõik mis teha annab , annab teha enne tulekahju, ehk siis paigaldada need samad suitsuandurid, püüda vältida suitsetamist, kui suitsetad, siis tee seda ohutult – mitte voodis, vaid kindlas kohas, mis on suitsetamiseks ette nähtud . Inimesed peavad aru saama, et üldist ohutust tagada on kordades odavam kui lappida pärast hilisemaid tagajärgi, mis on tekkinud tulekahju järgselt, kui põleb korter, siis ei teki kahju ainult selles korteris, vaid tekkib kahju praktiliselt kogu hoonele, nii otsestelt kui ka kaudselt“.


Jevgenia Parv
Ida päästekeskuse kommunikatsioonijuht
Jevgenia.Parv@rescue.ee

Lisatud 20.03.2017, 12:51
Muudetud 20.03.2017, 13:10

eelmine järgmine