Narva linn


Ohutusjärelevalve inspektorid kontrollivad Ida-Virumaa kodude tuleohutusnõuete täitmist

Ohutusjärelevalve inspektorid juhivad tähelepanu, et nad kontrollivad kodusid, kus ei ole Päästeameti poolt veel kodunõustamisi tehtud.

„Oleme aasta algusest siiani teinud kodunõustamisi, kõigil on olnud võimalus päästjate kaasabil kodud tuleohutusnõuetele vastavaks viia. Täname neid kes on Päästeametiga koostööd teinud“,  ütles Päästeameti Ida päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Maido Nõlvak. Kodunõustamise käigus vaadati üheskoos üle küttekolded ja elektrisüsteemid, suitsuanduri õige asukoht ning testiti suitsuanduri korrasolekut. Abi vajavatesse kodudesse paigaldati tasuta suitsuandur.

Kahjuks kodunõustamiste käigus selgus, et  suitsuandur puudus või ei olnud töökorras Narva 326-s kodus (kokku oli viidud läbi kodunõustamine 627-s kodus) ning Kohtla-Järvel puudus suitsuandur või ei olnud töökorras 317-s kodus (kokku oli viidud läbi kodunõustamine 974-s kodus).

Sel aastal on tules hukkunud Ida-Virumaal 2 inimest. Hukkunud inimeste kodudes puudus suitsuandur, mis oleks andnud tulekahjust teada piisavalt vara ja hoidnud ära nii raskete tagajärgedega õnnetused.

Ida päästekeskuse järelevalve büroo juht Marti Siim juhib tähelepanu, et inimesed, kes jätkuvalt eiravad neile aastaid seadusega kehtinud suitsuanduri paigaldamise ja selle töökorrasoleku tagamise kohustust, riskivad täiesti teadlikult oma pere ja naabrite elu ning varaga.

Lisaks korraldavad järelevalve inspektorid kontrollreidid aiandusühistutesse, mille käigus kontrollitakse küttesüsteemid ning suitsuandurite olemasolu.

„Jätkuvalt on levinud arusaam, et suvila ei ole käsitatav eluruumina, kuna seal ei elata aastaringselt. Ohutuse mõistes ei ole vahet, kas majas ööbitakse 1 või 365 ööd“, rõhutab Marti Siim. Ida päästekeskuse järelevalve büroo inspektorid planeerivad reidid Sillamäe aiandusühistu "Sputnik" ja Narva aiandusühistute piirkonnale. Nimetatud reidid on planeeritud maist kuni augusti lõpuni.

Tuleohutuskontrolli tegevad ametnikud kannavad päästeameti eraldusmärkidega riietust ja esitavad töötõendi.

Päästeamet tuletab meelde, et kodunõustamisi ja päästealast infot saate küsida päästeala infotelefonil 1524 ööpäevaringselt.

Jevgenia Parv
Ida päästekeskuse kommunikatsioonijuht
Päästeamet
58116170

Lisatud 18.05.2017, 11:46
Muudetud 18.05.2017, 11:49

eelmine järgmine