Narva linn


Narva

Aeg on Narva ohtralt üle külvanud erinevate sündmustega: siin on juhtunud imesid ja mängitud suuri tragöödiaid; tema ajalugu on lahutamatult seotud laialttuntud inimestega - tsaarid ja lihtrahvas, poliitikud ja sõdurid, käsitöölised ja teadlased, vaimulikud ja ehitajad, kaupmehed ja röövlid - igaüks neist on jätnud oma jälje linna tänavatele. Tänane Narva, mille iga kivi on elav ajalugu, on eelkõige linn, kus oskatakse teha töö ja lõbutseda, kus iga elanik armastab oma maad ja linna. Tänane Narva on noorte linn, kus iga kolmas elanik on noorem kui 30 aastat.

Narva tänapäevane linnapilt kujunes välja XX saj. 50.-70. aastatel. Juhtus nii, et uus Narva mattis enda alla vana nii arhitektuuri kui elustiili vaatevinklist lähtudes. Toimunut põhjendas linna aktiivne areng tööstuskeskusena.

Vana Narva sümboliteks saavad Raekoda, mitu kadunud vanalinna hõngu säilitanud kesklinnamaja, kuulsate Narva bastionide vöö, Aleksandri kirik, Õigeusu Ülestõusmise kirik ja linna "visiitkaardina" Narva kindlus.

Narva linna tutvustav videoklipp

videoklipi lühiversioon (4 min)

Lisatud 06.07.2008, 20:29
Muudetud 17.06.2016, 13:12

Tagasi