Narva linn


Kunstigaleriis toimub traditsiooniline "Kunstide risttee" sarja kontsert

16. veebruaril kell 12:00 toimub Narva muuseumi Kunstigaleriis traditsioonilise kontserdisarja "Kunstide risttee" raames loometund "Live Art", kus kunstnik Tõnu Talve maalib elava muusika saatel ja seejärel müüb maali ühele soovijatest.

Kunstnik ja kunstiõpetaja Tõnu Talve on välja töötanud oma ainulaadse kunstimeetodi ja erilise "hapra viisi" kunstiga tegelemiseks. 1995. aastal lõi ta koos muusikute Robert Jürjendali (WGT) ja Arvo Urbiga (Ruja, In Spe) trio nimega Fragile. 13 aasta jooksul maalis Tõnu Talve reaalajas Robert Jürjendali ja Arvo Urbi muusika saatel ning maalid müüdi kontserdi lõpus. Kui tollal maalis Tõnu Talve peamiselt Raoul Kurvitza motiive meenutavaid sujuvaid kompositsioone, siis praegu loob ta töid enda poolt valitud muusika rütmis ja vaimus.

Kunstnik Tõnu Talve looming

Kunstiteadlane Ants Juske kirjutas Eesti Päevalehe artiklis "Tõnu Talve – metafüüsiline realist" (23.05.2001): "Ühe või isegi mitme sõnaga on Talve kunsti raske kokku võtta, sest see sisaldab nii erinevaid asju – viimast isegi ühe pildi sees, kuid see ongi kunsti üks olulisemaid tunnuseid. Tõnu Talve on "metafüüsiline realist", mis tähistab tema loovuse mitmekülgsust."

Loometund "Live Art" pakub huvi kõigile kunstihuvilistele, kes soovivad rohkem teada saada Tõnu Talve loomingust ja nautida tema kunsti koos muusikaga. Üritusel kõlab kammermuusika (Kaiu Talve, viiul).

Kontserdisarja "Kunstide risttee Kunstigaleriis" toetab Eesti Kultuurkapital.

Üritus toimub laupäeval, 16.02.2019 kell 12:00.
Pilet 3 €, kuni 6-aastased lapsed tasuta.

Info:
tel. 3599230, info@narvamuuseum.ee.

Narva muuseum

Lisatud 11.02.2019, 16:51
Muudetud 11.02.2019, 16:59

eelmine järgmine