Narva linn


Päästjad rajavad Virumaale uisuväljasid

Päästeamet on koostöös kohalike omavalitsustega rajanud uisuväljasid alates 2010. aastast, eks ikka selleks, et hoida lapsi ja uisutamishuvilisi eemal veekogudest. Talvised jääolud on petlikud, näiliselt tugev jää ei pruugi kanda ja traagiline õnnetus ongi käes.

Sel aastal on Eestis juhtunud lastega mitu veeõnnetust. Hiiumaal päästsid koolivennad 10-aastase koolitüdruku uppumissurmast. Laps oli haprale jõejääle uudistama läinud ning läbi jää vajunud. Õnneks kuulsid tema appihüüdu juhuslikult mööduvad koolivennad, kes kiirelt reageerisid ja tüdruku veest välja tõmbasid.

Võrumaal päästis aga perekoer 10-aastase tüdruku uppumissurmast, kuid jättis enda elu jääauku. Tüdruk oli kodutiigi jääl uisutades ootamatult läbi jää vajunud ning pääses halvimast vaid tänu perekoerale, kes tüdrukule appi läks, kuid ise kahjuks jääauku jäi. Pereema sõnul oli kogu pere õnnetusele eelnenud nädalavahetusel kodutiigi jääl uisutanud ega osanud aimatagi, et jääolud võivad nii muutlikud ja petlikud olla.

Siinkohal panevad päästjad just lapsevanematele südamele kui oluline on oma lapsele selgitada, et jääga kaetud veekogule minek võib ohtu seada nende elu.

Et aga rahvas ohutult uisutamisrõõme nautida saaks, rajavad päästjad tänavu üle Eesti 64 uisuvälja, neist 36 luuakse vabatahtlikke päästjate poolt.

Virumaale rajatakse kokku 15 uisuvälja, nendest seitse kutseliste päästjate ja seitse vabatahtlikke poolt. Ühe liuvälja valmimisel on abiks Väike-Maarja Päästekool.

Osad uisuplatsid on juba rajatud või kohe-kohe valmimas. Talverõõme saavad turvalisel uisuväljal nautida nii Lääne-Virumaa rahvas Rakveres, Kundas, Viru-Nigulas, Aasperes, Simunas, Tamsalu vallas Uudekülas, Pajustis ja Väike-Maarjas kui ka Ida-Virumaa elanikud Kohtla-Nõmmel, Avinurmes, Narvas, Narva-Jõesuus, Kiviõlis ja Sillamäel.


Merit Kaljus
Päästeamet
Ida päästekeskuse pressiesindaja
Päringud: Mob 53308795
press.ida@rescue.ee

Lisatud 03.02.2014, 11:42
Muudetud 03.02.2014, 11:44

eelmine järgmine